Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Ala Capone

Czy jesteś spokrewniony ze słynnym mafijnym bossem?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym szefem mafii i porównaj się z wieloma innymi sławnymi ludźmi!

DNA znanego przestępcy

Al Capone, często nazywany "Człowiekiem z blizną", jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych gangsterów w historii Ameryki. Jego nazwisko jest nierozerwalnie związane z przestępczością zorganizowaną ery prohibicji, a jego czyny stały się tematem niezliczonych książek i filmów. Ale za kryminalnym imperium i reputacją kryje się człowiek, którego pochodzenie i rodzina odegrały kluczową rolę w jego powstaniu i upadku.

Alphonse Capone urodził się 17 stycznia 1899 roku na Brooklynie w Nowym Jorku, jako syn włoskich imigrantów. Jego rodzice, Gabriele i Teresa Capone, pochodzili z Neapolu i przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych w nadziei na lepsze życie. Al dorastał w dużej rodzinie; miał ośmioro rodzeństwa i był czwartym z dziewięciorga dzieci.

Pomimo skromnych początków, młody Capone wykazywał wczesne ambicje. Opuścił szkołę po szóstej klasie i dołączył do kilku gangów młodzieżowych na Brooklynie, w tym do słynnego Five Points Gang. Te wczesne lata ukształtowały jego relacje ze światem podziemnym i położyły podwaliny pod jego przestępczą karierę.

W latach dwudziestych XX wieku, podczas prohibicji, Capone przeniósł się do Chicago i zbudował syndykat przestępczy, który przemycał alkohol, prowadził hazard i był zaangażowany w liczne nielegalne interesy. Był znany ze swoich bezwzględnych metod i umiejętności pozostawania o krok przed organami ścigania.

W życiu prywatnym Capone był człowiekiem rodzinnym. W 1918 roku poślubił Mae Josephine Coughlin, z którą miał syna Alberta Francisa "Sonny'ego" Capone. Pomimo przestępczego stylu życia, Capone starał się zapewnić stabilność swojej rodzinie i był znany z hojności dla swoich bliskich.

Wzrost Capone był jednak krótkotrwały. W 1931 roku został skazany za uchylanie się od płacenia podatków i spędził osiem lat w więzieniu, w tym w Alcatraz. Po zwolnieniu wycofał się z życia publicznego i zmarł w 1947 roku z powodu syfilisu.

Życie Ala Capone jest fascynującym przykładem amerykańskiego snu, który się nie ziścił - człowieka, który pochodził ze skromnych początków i zbudował imperium, by ostatecznie upaść. Jego historia pozostaje mrocznym rozdziałem w amerykańskim dziedzictwie.

Al Capone należał do haplogrupy G-M201 (podgrupa G-P303) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%