Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Alberta Einsteina

Czy jesteś spokrewniony z najsłynniejszym naukowcem?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym naukowcem, a także porównaj się z wieloma innymi sławnymi ludźmi!

DNA naukowca

Albert Einstein był niemieckim fizykiem urodzonym 14 marca 1879 roku w Królestwie Wirtembergii. Jego rodzice, Hermann i Pauline Einstein, pochodzili z żydowskich rodzin i byli właścicielami firmy dostawczej w Monachium. Kiedy Einstein miał trzy lata, jego rodzina wyemigrowała do Włoch, a następnie przeniosła się do Niemiec, gdzie Albert uczęszczał do szkoły.

Albert Einstein był genialnym naukowcem, który dokonał kluczowych postępów w rozwoju współczesnej fizyki. Sformułował konkretne teorie dotyczące grawitacji, względności, energii i struktury wszechświata. Jego najsłynniejsze dzieło, ogólna teoria względności, było jednym z najbardziej rewolucyjnych pomysłów we współczesnej nauce.

Wkład Einsteina w naukę został uhonorowany Nagrodą Nobla w dziedzinie fizyki w 1921 roku. Jego inne osiągnięcia obejmują stworzenie teorii kwantowej i rozwój nowoczesnej fotoniki. Pod koniec lat dwudziestych Einstein wyemigrował do Ameryki, gdzie mieszkał w Princeton i pracował w Institute for Advanced Study.

Historia rodziny Einsteina sięga daleko wstecz. Jego pradziadkiem był Jakob Weil, żydowski kupiec z Westhausen, który urodził się w Schwetzingen w 1818 roku. Od tego czasu kilka pokoleń Einsteinów było rozproszonych po całym regionie, a rodzina rozprzestrzeniła się w różnych liniach na przestrzeni lat.

W rodzinie Einsteina jest wiele znanych nazwisk. Niektórzy z najbardziej znanych członków jego drzewa genealogicznego to badacz i wynalazca Johann Philipp Reis, chemik i działacz antywojenny Leo Henkind, malarz i rzeźbiarz Ludwig Meidner oraz krytyk literacki Max Brod. Żyjący potomkowie, tacy jak laureat Nagrody Nobla Robert A. Mundell, fizjolog Milton Wainwright i kompozytor Jocelyn Pook, również znajdują się na imponującej liście.

Wpływ Einsteina na naukę jest niekwestionowany. Wniósł on ogromny wkład w nowoczesne rozumienie fizyki poprzez swoje pomysły dotyczące teorii pola grawitacyjnego i teorii względności. Jego badania ostatecznie doprowadziły do rozwoju nowoczesnych technologii, takich jak reaktor jądrowy, radioterapia i broń jądrowa. Albert Einstein zmienił oblicze nauki i dziś wiele osób uznaje jego niezaprzeczalny wpływ na nasz współczesny świat.

Albert Einstein należał do haplogrupy E (podgrupa E-PF1952) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%