Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Andrew Johnsona

Czy jesteś spokrewniony ze słynnym prezydentem?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym prezydentem, a także porównaj się z wieloma innymi sławnymi ludźmi!

DNA znanego prezydenta

Andrew Johnson, siedemnasty prezydent Stanów Zjednoczonych, jest jedną z najbardziej dyskutowanych postaci w amerykańskiej panoramie politycznej. Następca Abrahama Lincolna po jego tragicznej śmierci w 1865 roku, kadencja Johnsona była naznaczona głębokimi podziałami i trudnym zadaniem zjednoczenia rozdartego narodu po wojnie secesyjnej. Ale aby naprawdę zrozumieć jego karierę polityczną, ważne jest, aby spojrzeć na jego pochodzenie i rodzinę.

Johnson urodził się 29 grudnia 1808 roku w Raleigh w Karolinie Północnej, w ubogich okolicznościach. Jego ojciec, Jacob Johnson, był dozorcą i zmarł, gdy Andrew był bardzo młody. Jego matka, Mary "Polly" McDonough Johnson, była praczką i walczyła o utrzymanie rodziny. Mając tak skromne początki, Johnson rozpoczął karierę jako krawiec, czego nauczył się w młodym wieku.

Pomimo braku formalnego wykształcenia, Johnson posiadał żelazną wolę i ambicję. Przeniósł się do Tennessee, gdzie otworzył własny zakład krawiecki, a następnie poślubił Elizę McCardle. Okazała się ona jego towarzyszką i doradczynią, pomagając mu w nauce czytania i pisania oraz wspierając go w karierze politycznej.

W Tennessee Johnson rozpoczął swoją karierę polityczną. Służył jako burmistrz, kongresman, gubernator i ostatecznie jako senator USA. Jego wybór na wiceprezydenta pod rządami Lincolna był nieoczekiwany, a jego nagły awans na prezydenta po zabójstwie Lincolna postawił go przed niesamowitymi wyzwaniami.

Jako prezydent Johnson popadł w konflikt z radykalnym skrzydłem własnej partii, Republikanami, z powodu swojej miękkiej polityki Rekonstrukcji i sporów z nimi. Doprowadziło to do postępowania impeachmentowego, z którego został uniewinniony.

Życie i kariera Andrew Johnsona są świadectwem amerykańskiego snu i przekonania, że wielkie rzeczy mogą pochodzić ze skromnych początków. Jego historia, naznaczona przeciwnościami losu, determinacją i kontrowersjami, pozostaje istotną częścią amerykańskiej historii.

Andrew Johnson należał do haplogrupy I-M170 (podgrupa I-Y8831) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%