Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Arnolda Schönberga

Czy jesteś spokrewniony ze słynnym teoretykiem muzyki?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z wyjątkowym kompozytorem, a także porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA muzyka, poety i myśliciela

Arnold Schoenberg, często nazywany pionierem muzyki nowoczesnej, odcisnął niezaprzeczalne piętno na muzycznym krajobrazie XX wieku. Jego odważne podejście i niekonwencjonalne myślenie przyniosły nie tylko innowacje, ale często kontrowersje. Ale za tym muzycznym tytanem kryje się historia dziedzictwa, rodziny i kultury, która jest głęboko zakorzeniona w jego twórczości.

Schoenberg urodził się 13 września 1874 roku w Wiedniu, w rodzinie żydowskiej. Tętniący życiem Wiedeń końca XIX i początku XX wieku, tygiel sztuki i kultury, ukształtował młode lata Schönberga. Pomimo raczej nieformalnej edukacji muzycznej - nie miał tradycyjnych lekcji muzyki w szkole konserwatorium - wcześnie rozwinął głęboką pasję do kompozycji i był w dużej mierze samoukiem.

Rodzina odegrała znaczącą rolę w życiu Schönberga. Poślubił Mathilde Zemlinsky, siostrę swojego przyjaciela i mentora, kompozytora Alexandra Zemlinsky'ego. Romans Mathilde z młodszym artystą, Richardem Gerstlem, przyniósł osobiste zawirowania, które wpłynęły na twórczość Schönberga, zwłaszcza jego słynny Kwartet smyczkowy nr 2.

Schoenberg przeszedł na protestantyzm w latach 20-tych XX wieku, ale powrócił do judaizmu w latach 30-tych, gdy rosnące zagrożenie nazizmem w Europie stało się oczywiste. Rasistowskie prawa nazistów ostatecznie zmusiły go do opuszczenia Europy. Przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził większość swojego życia w Kalifornii, nauczając i kontynuując komponowanie.

Jego rewolucyjny rozwój techniki dwunastotonowej, radykalne odejście od tradycyjnych struktur harmonicznych, uczyniło go zarówno sławnym, jak i kontrowersyjnym. Jednak pomimo swoich muzycznych innowacji, Schoenberg był głęboko zakorzeniony w historii, zainspirowany swoim żydowskim dziedzictwem, wiedeńskim pochodzeniem i złożonym splotem osobistych relacji.

Arnold Schoenberg zmarł w Los Angeles w 1951 roku, ale jego spuścizna jako jednego z najbardziej innowacyjnych kompozytorów XX wieku żyje nadal. Jego wpływ, ukształtowany przez pochodzenie i doświadczenie, odbija się echem w dziełach wielu późniejszych kompozytorów.

Arnold Schönberg należał do haplogrupy R-M343 (podgrupa R-BY16148) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%