Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA rodu Bernadotte

Czy jesteś spokrewniony z rodem Bernadotte?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z rodem Bernadotte i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA rodu Bernadotte'ów

Ród Bernadotte to szwedzka dynastia królewska pochodzenia francuskiego, która swoją nazwę zawdzięcza marszałkowi Jean-Baptiste Bernadotte, który został królem Szwecji w 1818 roku pod imieniem Karol XIV Johan. Biorąc pod uwagę znaczenie domu królewskiego, niniejszy tekst analizuje genetyczne i genealogiczne aspekty rodu Bernadotte, w tym haplogrupy.

Korzenie rodu Bernadotte leżą we francuskim regionie Béarn. Jego założyciel, Jean-Baptiste Bernadotte, stał się znaczącą postacią w burzliwych politycznie czasach wojen napoleońskich. Był bliskim współpracownikiem Napoleona, zanim został mianowany królem Szwecji. Jego rodowód sięga XVII wieku, do rodziny Bernadotte z Pau we Francji. Jego ojciec, Jean Henri Bernadotte, był prokuratorem, a matka, Jeanne de Saint-Jean, pochodziła z rodziny sprzedawców ryb.

Jeśli chodzi o pochodzenie genetyczne, haplogrupa odgrywa ważną rolę. Haplogrupa to grupa alleli w organizmie, które mają wspólnego przodka, ze względu na dziedziczenie genetyczne wzdłuż linii ojcowskiej lub matczynej. W konkretnym przypadku rodu Bernadotte badania genetyczne wykazały, że członkowie rodziny należą do haplogrupy R1b, która dominuje w populacji Europy Zachodniej.

Ród Bernadotte rozwinął złożone drzewo genealogiczne na przestrzeni lat. Po tym, jak Jean-Baptiste Bernadotte został królem Szwecji, na tronie zasiadło jego jedyne dziecko, Oskar I. W kolejnych pokoleniach dynastia doświadczyła kilku kryzysów i czasami groziło jej wyginięcie.

Potomkowie Oskara I rządzili Szwecją do dnia dzisiejszego. Jego syn Karol XV został królem Szwecji i Norwegii, a jego syn, Oskar II, był ostatnim królem obu krajów przed rozwiązaniem Unii w 1905 r. Gustaw V, syn Oskara II, został kolejnym królem Szwecji.

Gustaw V miał trzech synów, z których Gustaw VI Adolf zastąpił go na tronie. Ale jego koronacja nie obyła się bez trudności, ponieważ jego pierwsza żona, księżniczka Małgorzata z Connaught, zmarła przed koronacją, a jego najstarszy syn Gustaw Adolf zginął w katastrofie lotniczej. Pomimo tych tragedii, dynastia kontynuowała swoje panowanie z Karolem XVI Gustafem, synem Gustawa Adolfa.

Obecnie ród Bernadotte jest reprezentowany przez króla Carla XVI Gustafa, który doszedł do władzy w 1973 roku. Badania genetyczne sugerują, że nadal należy on do haplogrupy R1b, co podkreśla jego związek z założycielami rodu Bernadotte. Jego córką jest szwedzka księżniczka Wiktoria, która jest pierwszą kobietą następczynią tronu w historii Szwecji i oczekuje się, że w przyszłości będzie reprezentować królewski ród Bernadotte.

Podsumowując, Dom Bernadotte to prestiżowa dynastia królewska, która dzięki strategicznym małżeństwom i spadkom była w stanie utrzymać swoją władzę pomimo licznych kryzysów i wyzwań. Dziś jest to ważna instytucja w Szwecji, zarówno pod względem historycznym, jak i kulturowym. Badania genetyczne i genealogiczne otwierają tym samym ekscytujący wgląd w pochodzenie i historię tej dynastii.

Dom Bernadotte należy do haplogrupy R-M343 w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%