Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Mohammeda bin Rashida Al Maktouma

Czy jesteś spokrewniony z premierem Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z premierem Zjednoczonych Emiratów Arabskich i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Mohammed bin Rashid Al Maktoum, urodzony 15 lipca 1949 r., jest pierwszym premierem Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) i emirem Dubaju. Jest jednym z najwybitniejszych przywódców politycznych i społecznych na Bliskim Wschodzie i zyskał międzynarodowe uznanie za swoje rekordowe projekty rozwojowe. Ponadto Al Maktoum jest znany ze swojej pasji do wyścigów konnych i poezji.

Mohammed bin Rashid Al Maktoum pochodzi z rodziny Al Maktoum, władców Dubaju od 1833 roku. Jest trzecim z czterech synów byłego władcy Rashida bin Saeeda Al Maktouma i był systematycznie przygotowywany w młodym wieku do przyszłych ról przywódczych. Zastąpił swojego brata Maktouma bin Rashida Al Maktouma na stanowisku władcy Dubaju w 2006 roku.

Al Maktoum jest przedstawicielem haplogrupy J1, która jest najbardziej rozpowszechniona na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Ta haplogrupa jest znana z silnego związku z ludami semickimi i reprezentuje w swoim rodowodzie pochodzenie od Arabów. Warto wspomnieć, że wśród ekspertów kontrowersyjne jest, czy haplogrupy odgrywają znaczącą rolę w określaniu cech kulturowych lub społecznych, jednak jest to narzędzie do tworzenia hipotez genealogicznych.

Al Maktoum realizował konsekwentną strategię podczas swojego przywództwa, aby ustanowić Dubaj jako globalne centrum handlu i turystyki. Projekty takie jak luksusowy hotel Burj Al Arab i najwyższy wieżowiec na świecie, Burj Khalifa, są tego przykładem. Wspierał także rozwój Palm Jumeirah, sztucznej grupy wysp, a także utworzenie Dubai Internet City i Dubai Media City, aby wzmocnić pozycję ZEA jako centrum technologii i mediów w regionie.

Oprócz kariery politycznej, Al Maktoum jest również znany jako miłośnik wyścigów konnych i poezji. Jest założycielem Godolphin Horse Racing Stables i Meydan, jednego z największych i najnowocześniejszych torów wyścigów konnych na świecie. Mohammed bin Rashid Al Maktoum jest również uznanym poetą i opublikował kilka antologii dostępnych w języku arabskim i angielskim. Jego poezja charakteryzuje się silnym naciskiem na tradycyjne arabskie formy i tematy.

W regionie Mohammed bin Rashid Al Maktoum jest symbolem postępu i rozwoju, jego nazwisko jest kojarzone z wieloma dużymi projektami, a jego wpływ na rozwój Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest nie do przecenienia. Dzięki niezwykłej wizji pracował nad promowaniem dywersyfikacji gospodarki i zmniejszeniem zależności od ropy naftowej. Podążając za tą misją, sprawił, że kraj stał się domem dla jednych z najbardziej imponujących zabytków architektonicznych na świecie.

Jego deklarowany cel, jakim jest ustanowienie Dubaju na światowej scenie, przejawia się w retoryce jego rządu i projektach, w które inwestuje. Al Maktoum skupił się na promowaniu edukacji, poprawie infrastruktury fizycznej i przyciąganiu inwestycji zagranicznych. W rezultacie został uznany przez wielu za transformującą postać w regionie i jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych arabskich przywódców współczesnych czasów. Oceny jego przywództwa przyniosły zarówno pochwały za wizjonerskie planowanie, jak i krytykę jego autokratycznego stylu przywództwa. Niezależnie od tego, wpływ Mohammeda Bin Rashida Al Maktouma na Dubaj i Zjednoczone Emiraty Arabskie jest niezaprzeczalny.

Mohammed bin Rashid Al Maktoum należy do haplogrupy J-M304 (podgrupa J1-FGC4465) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%