Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Braxtona Bragga

Czy jesteś spokrewniony ze znanym oficerem?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym oficerem i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA funkcjonariusza

Braxton Bragg był wybitnym generałem armii konfederackiej podczas amerykańskiej wojny secesyjnej. Jego decyzje taktyczne i kontrowersyjny styl sprawiły, że stał się kontrowersyjną postacią w historii wojskowości Stanów Zjednoczonych.

Braxton Bragg urodził się 22 marca 1817 roku w Warrenton w Karolinie Północnej. Szósty z dziesięciorga rodzeństwa w zamożnej rodzinie plantatorskiej, Bragg dorastał w uprzywilejowanym środowisku, jego ojciec Thomas Bragg Sr. był odnoszącym sukcesy kupcem i właścicielem ziemskim, a jego matka Margaret Crossland Bragg była córką irlandzkiego imigranta, który odcisnął swoje piętno na historii Ameryki.

Bragg miał ambitną karierę w armii, awansując do stopnia generała dywizji. Chociaż odniósł kilka sukcesów militarnych, takich jak bitwa pod Chickamauga, jego kariera była mocno naznaczona kontrowersjami. Niektóre z jego decyzji i taktyki były mocno krytykowane, a także dochodziło do gorących dyskusji i sporów z innymi starszymi oficerami i jego armią. Często zarzucano mu, że jego sztywna i nieugięta postawa często prowadziła do nieporozumień i niezgody w jego jednostce.

Haplogrupy to grupy genetyczne, które mają wspólnych przodków na linii ojcowskiej lub matczynej. Ponieważ testy DNA nie istniały w czasach Bragga, badacze mogą jedynie zgadywać na podstawie dostępnych informacji od krewnych i potomków oraz znanych ścieżek migracji.

Potomkowie rodziny Bragg w Irlandii są prawdopodobnie członkami haplogrupy Y-DNA R1b, która jest najbardziej rozpowszechniona w Europie Zachodniej, a zwłaszcza w Irlandii. Jeśli to prawda, oznaczałoby to, że ojcowscy przodkowie Braxtona Bragga pochodzili z tego obszaru i są częścią dużej grupy ludzi, którzy przybyli do Ameryki Północnej podczas historycznych ruchów migracyjnych.

Po wojnie secesyjnej Bragg mieszkał w Nowym Orleanie w Luizjanie, gdzie był starszym inżynierem w Zarządzie Portu. Później powrócił do Galveston w Teksasie, gdzie zmarł.

Należy podkreślić, że choć Bragg jest często przedstawiany jako jeden z najbardziej kontrowersyjnych generałów amerykańskiej wojny secesyjnej, jego wkład w konfederacki front i służba ojczyźnie nie powinny być ignorowane. Pomimo całej krytyki i kontrowersji, Braxton Bragg pozostaje charakterystycznym nazwiskiem w amerykańskiej historii wojskowości.

Badania genealogiczne oparte na haplogrupach i zapisach historycznych dały nam dogłębne spojrzenie na pochodzenie Braxtona Bragga i jego pochodzenie genetyczne. Chociaż wyciągamy spekulacyjne wnioski, to jednak daje to fascynujące spojrzenie na życie i pochodzenie tej ikonicznej postaci amerykańskiej wojny secesyjnej. Przypomina nam, że wzorce naszej przeszłości są wpisane w nasz kod genetyczny i rzucają wyjątkowe światło na naszą indywidualną i zbiorową historię.

Braxton Bragg należał do haplogrupy R-M343 (podgrupa R-Z208) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%