Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Calvina Coolidge'a

Czy jesteś spokrewniony z 30. prezydentem Stanów Zjednoczonych?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym prezydentem i porównaj się z wieloma innymi sławnymi ludźmi!

DNA amerykańskiego prezydenta

Calvin Coolidge, urodzony 4 lipca 1872 r. i zmarły 5 stycznia 1933 r., był 30. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jego prezydentura w latach 1923-1929 oznaczała "ryczące lata dwudzieste", czas względnego dobrobytu i innowacji kulturowych w Ameryce. Jako zdecydowany zwolennik ekonomii leseferystycznej, jest często kojarzony z boomem gospodarczym lat dwudziestych, który zakończył się Wielkim Kryzysem.

Coolidge urodził się w Plymouth Notch w stanie Vermont jako syn Johna Calvina Coolidge'a seniora i Victorii Josephine Moor. Jego rodzina tradycyjnie zajmowała się rolnictwem i aktywnie uczestniczyła w życiu społeczności. Coolidge'owie wywodzą się z długiej linii mieszkańców Nowej Anglii, którzy zamieszkiwali te tereny do początku XVII wieku.

Calvin Coolidge był prawnikiem i rozpoczął swoją karierę polityczną w stanie Massachusetts. Po piastowaniu różnych urzędów w stanie, został wybrany na gubernatora w 1919 roku. W 1920 roku został wybrany na wiceprezydenta u boku prezydenta Warrena G. Hardinga. Po nagłej śmierci Hardinga w 1923 r. Coolidge został prezydentem i wygrał wybory prezydenckie w 1924 r., aby zapewnić sobie pełną kadencję. Podczas swojej prezydentury Coolidge był znany ze swojego konserwatywnego stylu przywództwa i wysiłków na rzecz obniżenia podatków i cięć budżetowych, aby zachęcić biznes i stymulować gospodarkę.

Coolidge jest również znany ze swojego charakteru i osobowości. Znany jako "Cichy Cal" ze względu na swoją cichą i powściągliwą naturę, był znany z tego, że mówił niewiele i ostrożnie dobierał słowa. Był silną przeciwwagą dla ekstrawaganckich osobowości i przesadnego stylu życia, które często charakteryzowały Ryczące Lata Dwudzieste.

Jednym z jego najbardziej znanych działań podczas prezydentury było zawetowanie wielu ustaw, w tym tych wspierających rolników, które uważał za przekroczenie władzy federalnej. Pod jego przywództwem naród prosperował, dopóki nie otrzymał sygnałów o zbliżającym się spowolnieniu gospodarczym w drugiej połowie jego prezydentury.

Po odejściu z urzędu Coolidge wycofał się z życia publicznego i napisał autobiografię, a także felietony i artykuły na temat spraw publicznych. Przed śmiercią w 1933 roku pozostawił trwały wpływ na amerykańską politykę, promując zasady ekonomiczne i podejście do rządzenia, które do dziś kształtują Partię Republikańską i konserwatywne ideologie.

Ogólnie rzecz biorąc, prezydentura Coolidge'a oznaczała czas wzrostu i postępu w Stanach Zjednoczonych, a on sam uosabiał ideał konserwatywnego męża stanu, który wierzy w osobistą odpowiedzialność i ograniczony rząd. Jego spuścizna i idee wywarły wpływ na wielu polityków i myślicieli, a jego pozytywny wpływ na historię Ameryki pozostaje niekwestionowany.

Calvin Coolidge należał do haplogrupy I-M170 w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%