Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Caravaggia

Czy jesteś spokrewniony ze słynnym malarzem?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym malarzem, a także porównaj się z wieloma innymi sławnymi ludźmi!

DNA malarza wczesnego baroku

Michelangelo Merisi da Caravaggio, powszechnie znany jako Caravaggio, był włoskim malarzem, który żył i tworzył w okresie baroku. Urodził się w Mediolanie we Włoszech w 1571 roku. Swój pseudonim artystyczny "Caravaggio" zawdzięcza małemu miasteczku, z którego pochodziła jego rodzina. Jego ojciec Fermo Merisi był zarządcą i architektem Marchese of Caravaggio.

Caravaggio jest jednym z najsłynniejszych przedstawicieli włoskiego malarstwa barokowego, znanym z dramatycznego przedstawienia światła i cienia. Jego prace są uważane za rewolucyjne i wywarły wpływ na wiele pokoleń artystów po nim. Był znany z przedstawiania swoich obiektów w sposób, który wydawał się tak trójwymiarowy i realistyczny, jak to tylko możliwe. Osiągnął to dzięki zastosowaniu silnego kontrastu światła i cienia (światłocienia) w swoich obrazach, co skutkowało intensywnym, dramatycznym nastrojem.

Caravaggio był również znany ze swojego burzliwego i często brutalnego życia osobistego. Po tym, jak został skazany za brutalne morderstwo w Rzymie, został zmuszony do ucieczki z miasta i resztę życia spędził na ucieczce. Jednak w tym czasie udało mu się stworzyć niektóre ze swoich najsłynniejszych dzieł, takich jak Ścięcie św. Jana Chrzciciela i Madonna Pielgrzymów.

Zmarł w 1610 roku w tajemniczych okolicznościach w drodze powrotnej do Rzymu. Istnieje wiele spekulacji na temat przyczyny jego śmierci, od malarii po zatrucie ołowiem - możliwą konsekwencję użycia ołowiu w malarstwie olejnym.

Wciąż trwają badania nad genealogią Caravaggia. Na przykład w 2010 r. zespół włoskich naukowców pod kierownictwem Silvano Vincentiego przeprowadził badania w celu ustalenia tożsamości szczątków Caravaggia. Oparli się oni na zapisach historycznych, aby zlokalizować możliwy grób w Porto Ercole w Toskanii.

Naukowcy wyodrębnili materiał genetyczny ze szczątków i porównali go z materiałem genetycznym osób mieszkających w Caravaggio w Lombardii o nazwisku "Merisi". Haplogrupa, która ma określone markery genetyczne przekazywane z pokolenia na pokolenie, którą znaleźli w szczątkach, była zgodna z haplogrupą obecnych członków rodziny Merisi w Caravaggio. Sugerowało to, że szczątki rzeczywiście należały do tych z Caravaggio.

W genetyce haplogrupa jest terminem używanym do klasyfikacji genealogii genetycznej w oparciu o wspólne sygnatury DNA. Może być używana do określenia przodków lub pochodzenia danej osoby i może pomóc w ustaleniu powiązań między osobami, które mają wspólnych przodków. Tak więc w przypadku Caravaggia nie tylko udowodnili tożsamość zmarłego artysty, ale także zapewnili interesujący wgląd w historię rodziny Merisis Caravaggia.

Podsumowując, Caravaggio, pionier malarstwa barokowego, jest podziwiany za swoje wybitne umiejętności techniczne i unikalny styl, który wykorzystywał światło i cień w dramatyczny sposób. Pomimo burzliwego życia osobistego, udało mu się stworzyć jedne z najbardziej imponujących dzieł sztuki zachodniej. Badania nad jego genealogią, w szczególności dotyczące jego haplogrupy, nie tylko rzucają światło na tożsamość i pochodzenie artysty, ale także ilustrują, w jaki sposób metody pracy genetycznej mogą wzbogacić naszą wiedzę o postaciach historycznych.

Caravaggio należał do haplogrupy E-M96 w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%