Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA klanu Boyle

Czy jesteś spokrewniony z klanem Boyle?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z klanem Boyle i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA klanu Boyle

Klan Boyle to szkocki klan, którego korzenie są głęboko zakorzenione w szkockiej historii. Rodzina Boyle pierwotnie pochodziła z zachodnich Highlands i zamieszkiwała głównie hrabstwa Renfrewshire i Ayrshire. Klan ma niezwykłe bogactwo historycznych powiązań, w tym bliskie powiązania z kilkoma rodzinami królewskimi i powiązania z niektórymi z najbardziej prestiżowych szkockich domów szlacheckich.

Początki klanu Boyle sięgają Richarda Boyle'a, anglo-normandzkiego szlachcica, który przybył do Szkocji w XIII wieku. Richard Boyle stał się kluczowym sojusznikiem króla Roberta Bruce'a podczas szkockich wojen o niepodległość przeciwko Anglii. Jego lojalność została nagrodzona rozległymi ziemiami, więc rodowa siedziba klanu została założona w Kelburn w hrabstwie Ayrshire. Z czasem klan Boyle stał się wpływową siłą w szkockiej polityce i społeczeństwie, a kilku jego członków zajmowało wysokie stanowiska polityczne, w tym Lorda Wysokiego Skarbnika Szkocji.

Genealogia klanu Boyle jest bogata w znaczące postacie w historii Szkocji. Jednym z najwybitniejszych członków klanu był Richard Boyle, 1. hrabia Cork, jeden z najbardziej udanych i bogatych ludzi swoich czasów. Był wybitnym mężem stanu i biznesmenem, blisko związanym z królem Anglii Jakubem I. Jego syn, Robert Boyle, był słynnym przyrodnikiem i jednym z najważniejszych pionierów nowoczesnej chemii.

Klan Boyle'ów do dziś jest żywo obecny w Szkocji i na całym świecie. Obecnym szefem klanu jest hrabia Glasgow, Patrick Robin Archibald Boyle, który rezyduje w zamku Kelburn w Ayrshire. Istnieją aktywne stowarzyszenia klanowe w Szkocji, USA, Kanadzie i Australii, które organizują regularne spotkania i wydarzenia, aby uczcić i zachować dziedzictwo i tradycje klanu.

Podsumowując, klan Boyle jest głęboko związany ze Szkocją, jej ziemią i historią. Jego członkowie wnieśli znaczący wkład w kulturowy, polityczny i naukowy rozwój Szkocji i świata na przestrzeni wieków. Badania genetyczne zwiększyły naszą wiedzę na temat pochodzenia i historii klanu i dały nam wgląd w głębokie powiązania między klanem Boyle a celtyckimi ludami Europy. Pozostaje powiedzieć, że klan Boyle jest fascynującym przykładem bogatej i zróżnicowanej historii Szkocji.

Klan Boyle należy do haplogrupy R-M343 (podgrupa R-BY3222) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%