Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA klanu Bruce

Czy jesteś spokrewniony z klanem Bruce?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z klanem Bruce'ów i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA klanu Bruce

Klan Bruce był niegdyś rządzącą rodziną w Szkocji, reprezentowaną przez królów, królowe i szlachtę, którzy wywodzili swoje korzenie z tego historycznego rodu. Z genealogicznego punktu widzenia Clan Bruce ma bogatą i złożoną historię, która obejmuje zarówno elementy szlacheckie, jak i bogactwo wydarzeń historycznych.

Początki klanu Bruce sięgają XI wieku. Pierwszym znanym Bruce'em w Szkocji był Robert de Brus, który posiadał ziemię Cleveland w Yorkshire podczas podboju Anglii przez Normanów. Jego syn został mianowany wicekrólem Szkocji w 1124 r. i w ten sposób klan Bruce'ów miał swój oficjalny początek w Szkocji.

Rodzina Bruce'ów zajmowała kluczową pozycję w historii Szkocji. Na szczególną uwagę zasługuje Robert Bruce lub Robert I, który panował jako król Szkocji od 1306 roku do swojej śmierci w 1329 roku. Jego panowanie jest naznaczone szkocką wojną o niepodległość przeciwko Anglii, a jego podboje i odważne przywództwo ukształtowały jego reputację jako jednego z największych szkockich królów. Jego zwycięstwo w bitwie pod Bannockburn w 1314 roku jest głęboko zakorzenione w historii Szkocji i odegrało kluczową rolę w zapewnieniu szkockiej niepodległości.

Pod względem haplogrupy, grupy genetycznej określonej przez pewne podobieństwa w DNA, DNA klanu Bruce wykazuje interesujący wzór. Wielu członków klanu należy do haplogrupy R1b, która jest najbardziej rozpowszechniona w Europie Zachodniej. Fakt ten sugeruje, że korzenie klanu tkwią w ludach wczesnośredniowiecznej Europy Zachodniej.

Klan Bruce przeszedł wiele zmian i ekspansji na przestrzeni wieków, zarówno pod względem kontroli terytorialnej, jak i członkostwa w rodzinie. Do dziś w Szkocji żyją ludzie, którzy mogą prześledzić swój rodowód wstecz do tego klanu.

Pomimo ich historycznego znaczenia i potęgi politycznej, to również aspekty kulturowe i społeczne definiują klan Bruce. Członkowie klanu mają długą tradycję przywództwa, prawa i administracji, służby wojskowej, literatury i sztuki. Klan ma również swój własny tartan i kołysankę, które są głęboko zakorzenione w szkockiej tradycji.

Podsumowując, klan Bruce ma imponująco bogatą i zróżnicowaną historię, obejmującą okres od podboju normańskiego do szkockiej niepodległości. Z genetycznym rodowodem sięgającym ludów celtyckich i prawdopodobnie skandynawskich ludów bałtyckich, Clan Bruce ma wyjątkowe pochodzenie i trwały wpływ na szkocką historię i kulturę.

Klan Bruce należy do haplogrupy R-M343 (podgrupa R-S7432) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%