Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA klanu Buchanan

Czy jesteś spokrewniony z klanem Buchananów?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z klanem Buchanan i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA klanu Buchanan

Jeden z najstarszych i najbardziej znanych szkockich klanów, Clan Buchanan, ma historię głęboko zakorzenioną w surowych wzgórzach i malowniczych brzegach Loch Lomond. Nazwa "Buchanan" pochodzi od gaelickich słów "Buth Chanain", co oznacza "dom kanonika", wskazując na wczesne kościelne pochodzenie klanu.

Korzenie klanu sięgają XIII wieku, kiedy to przyznano pierwszą oficjalną własność ziemi na obszarze znanym obecnie jako Buchanan. Uważa się, że Buchananowie pochodzili z Irlandii i przybyli do Szkocji w XI wieku. Przez wieki powiększali swoje terytorium i skonsolidowali swoją bazę władzy wokół wschodniej części Loch Lomond.

Buchanowie byli nie tylko właścicielami ziemskimi, ale także uczonymi i wojownikami. Wielu członków klanu służyło jako duchowni, a klan cieszył się ochroną króla Roberta Bruce'a po tym, jak poparł go podczas szkockiej wojny o niepodległość.

Pomimo swojej znaczącej obecności w szkockiej historii i kulturze, klan Buchanan doznał niepowodzeń w XVII i XVIII wieku. W wyniku szeregu niekorzystnych okoliczności i sporów spadkowych klan stracił większość swoich ziem i pozostał bez oficjalnego wodza klanu - stan ten trwał przez ponad 300 lat, aż do ponownego mianowania oficjalnego wodza klanu w 2018 roku.

Rozprzestrzenianie się klanu Buchanan wykracza daleko poza granice Szkocji. Wielu Buchananów wyemigrowało do Ameryki Północnej, Australii i Nowej Zelandii podczas Highland Clearances i w innych okresach, szerząc obecność i wpływy klanu na arenie międzynarodowej.

Dziś klan Buchanan pozostaje dumnym symbolem szkockiej tożsamości, kultury i tradycji, z bogatą historią, która odzwierciedla fascynującą i często burzliwą historię Szkocji.

Klan Buchanan należy do haplogrupy R-M343 (podgrupa R-S695) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%