Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA klanu Campbell

Czy jesteś spokrewniony z klanem Campbell?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z klanem Campbell i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA klanu Campbell

Klan Campbell to wybitny szkocki klan o dużym znaczeniu historycznym, ściśle związany z burzliwymi czasami w historii Szkocji i Wielkiej Brytanii. Obecność klanu można prześledzić wstecz do XIII wieku, a jego siła polityczna i społeczna stale rosła od XV wieku. Campbellowie są przykładem silnego przywództwa, przedsiębiorczości i aktywności zarówno na szkockiej, jak i brytyjskiej ziemi.

Uważa się, że Campbellowie pochodzili z hrabstwa Argyll w zachodnich Highlands w Szkocji. Posiadali tam ziemię od XIII wieku. Byli lojalnymi zwolennikami szkockiej monarchii i należeli do klanów, które odegrały kluczową rolę w wojnach o niepodległość przeciwko Anglii w XIII i XIV wieku. Ich ekspansja władzy osiągnęła swój szczyt w XV i XVI wieku. Wynikało to głównie z królewskich łask i wyniesienia do stanu szlacheckiego, co wzmocniło ich status społeczny i polityczny.

Klan wydał wielu notabli, w tym Sir Colina Campbella, który zyskał szacunek i uznanie podczas szkockich wojen o niepodległość. Co więcej, Argyll był ważną siedzibą rodziny; tytuły szlacheckie hrabiego Argyll i księcia Argyll były tradycyjnie nadawane członkom rodziny Campbell. Przez lata wykorzystywali oni te pozycje do wzmocnienia swojej pozycji politycznej i społecznej.

Niesławna masakra w Glencoe w 1692 roku jest również ściśle związana z klanem Campbell. W tym tragicznym incydencie członkowie klanu MacDonald, którzy odmówili uznania nowego monarchy Williama III, zostali zmasakrowani przez żołnierzy, w tym oddziały Campbell. Doprowadziło to do ciągłej wrogości między dwoma klanami i napiętnowało Campbellów w historii Szkocji.

Campbellowie są również znani z intensywnego dążenia do edukacji i poprawy swojej pozycji społecznej. Pracowali nad tym przez wieki i obecnie są jedną z najbardziej szanowanych i poważanych rodzin w Szkocji i Wielkiej Brytanii.

W dzisiejszych czasach Campbellowie pozostają jednym z najbardziej wpływowych klanów w Szkocji. Nadal wnoszą cenny wkład w szkockie społeczeństwo w różnych dziedzinach, w tym w polityce, edukacji, wojsku i kulturze. Herb Campbeltown i wzór tartanu są integralną częścią szkockiej tradycji i są noszone z dumą przez jego członków.

Podsumowując, klan Campbell odegrał znaczącą rolę w historii Szkocji i Wielkiej Brytanii. Choć w niektórych momentach swojej historii wzbudzali kontrowersje, ogólnie rzecz biorąc przyczynili się do rozwoju i kształtowania szkockiego, brytyjskiego, a nawet światowego społeczeństwa. Dzięki imponującemu rodowodowi genealogicznemu i nieustannemu dążeniu do postępu, Campbellowie zapisali się głęboko w historii.

Klan Campbell należy do haplogrupy R-M343 (podgrupa R-FGC10117) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%