Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA klanu Drummond

Czy jesteś spokrewniony z klanem Drummond?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z klanem Drummond i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA klanu Drummond

Klan Drummond to szkocka rodzina góralska znana ze swojej bogatej historii odwagi, honoru i lojalności. Słusznie łączy niektóre z najbardziej znanych postaci w kraju pod wspólnym dziedzictwem i herbem.

Genealogicznie Drummondowie wywodzą się z królewskiej krwi. Mówi się, że ich przodek, Maurice, był węgierskim szlachcicem, który uciekł z Anglii w 1066 roku wraz z Edgarem Æthelingiem, bratankiem i prawowitym spadkobiercą króla Edwarda Wyznawcy. Drummondowie otrzymali swoje nazwisko od tego Maurycego, który najwyraźniej otrzymał ziemię zwaną "Drymen" w Szkocji od Malcolma III.

Drummondowie pozostawili wiele śladów w historii Szkocji na przestrzeni lat. W XIV wieku klan Drummond był uważany za zwolennika szkockiej niezależności od Anglii. Drummondowie odegrali kluczową rolę w szkockich wojnach o niepodległość, w których szkockie plemiona zbuntowały się przeciwko angielskiej dominacji. Walczyli z armią angielską u boku Roberta Bruce'a, króla Szkotów, w bitwie pod Bannockburn w 1314 roku.

Z czasem Drummondowie podnieśli swój status dzięki małżeństwu ich córki Annabelli ze szkockim królem Robertem III. Ich syn został królem Szkocji Jakubem I, jeszcze bardziej cementując wpływ Drummondów na szkocką historię i rząd.

Jeśli chodzi o genetyczne pochodzenie klanu Drummond, można zapoznać się z informacjami pochodzącymi z badań haplogrup. Haplogrupa to grupa genów z organizmu, które są dziedziczone razem. W populacjach ludzkich są one wykorzystywane do identyfikacji powiązań genetycznych i śledzenia historycznych ścieżek migracji.

Męscy członkowie klanu Drummond należą głównie do haplogrupy Y-DNA R1b, jednej z najbardziej rozpowszechnionych haplogrup w Europie Zachodniej. Grupa ta jest często spotykana w populacjach wywodzących się z ludów celtyckich, co jest zgodne z korzeniami przodków klanu Drummond. Dystrybucja haplogrupy R1b w Szkocji podkreśla silną ciągłość genetyczną w regionie i odzwierciedla przynależność Drummondów do szkockich Highlands.

Z pokolenia na pokolenie klan Drummondów wydał wiele znaczących osób, zarówno w Szkocji, jak i poza nią. Ich potomkowie zajmowali wysokie stanowiska w służbie cywilnej i wojskowej, w nauce i sztuce, w polityce i religii. Wielu z najbardziej znanych członków klanu należy do linii hrabiów, a później książąt Perth.

Dziś, prawie tysiąc lat po przybyciu do Szkocji, wielu ludzi na całym świecie z dumą nosi nazwisko Drummond. Łączy ich wspólna przeszłość naznaczona znaczącymi wydarzeniami historycznymi, niebezpiecznymi bitwami i niezwykłą ciągłością, której przykładem jest genetyka.

Podsumowując, klan Drummond jest integralną częścią szkockiej historii z imponującą przeszłością i głęboko zakorzenionymi powiązaniami genetycznymi. Dzięki odkryciom genealogii i badaniom haplogrup, znaczenie i wpływ tego klanu w historii Szkocji są dalej ilustrowane.

Klan Drummond należy do haplogrupy R-M343 (podgrupa R-BY4017) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%