Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA klanu Gordon

Czy jesteś spokrewniony z klanem Gordon?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z klanem Gordon i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA klanu Gordon

Klan Gordon, znany również jako House of Gordon, to szkocki klan o ogromnym znaczeniu historycznym, którego korzenie sięgają około 1100 roku.

Najwcześniejsze wzmianki o klanie pochodzą z czasów Ryszarda z Gordon, pochodzącego z Normandii, który zasiedlił ziemię Gordon w Berwickshire około 1057 roku. Obszar ten przeszedł już pod panowanie szkockie w 1018 r. w wyniku zwycięstwa króla Malcolma II nad Northumbrianami. Ryszard z Gordon był potomkiem normańskich rycerzy, którzy wyemigrowali do Wielkiej Brytanii podczas podboju normańskiego. Pomimo szerszych powiązań normańskich, klan szybko stał się częścią tętniącej życiem kultury północno-wschodniej Szkocji, szczególnie w miejscach takich jak Aberdeenshire i Aberdeen.

W XIV wieku Sir Adam Gordon, Wielki Szambelan Szkocji w 1291 roku, przekazał swój majątek ziemski najstarszemu synowi, Sir Adamowi, ale ten pozostał bezdzietny. Po jego śmierci majątek przeszedł na synów jego sióstr. Jeden z jego siostrzeńców, Sir John Gordon, stał się w ten sposób protoplastą Gordonów z Huntly.

Gordonowie z Huntly wkrótce awansowali do szkockiej szlachty i zostali koronowani na hrabiów w XV wieku. To dzięki księciu Alexandrowi Gordonowi, 4. księciu Gordon, klan otrzymał później tytuł markiza, a następnie został podniesiony do rangi księstwa. Ten ostatni był również odpowiedzialny za budowę wspaniałego zamku Gordon, który odegrał kluczową rolę w tożsamości klanu.

Gordonowie są znani ze swojej odwagi i lojalności. Często brali udział w bitwach i wojnach, zarówno w Szkocji, jak i za granicą, często zajmując stanowiska o dużym znaczeniu i odpowiedzialności. Podczas szkockiej wojny o niepodległość stanęli po stronie króla Roberta Bruce'a. Gordonowie brali również udział w jakobickich rebeliach, zarówno w 1715, jak i 1745 roku, większość klanu stanęła po stronie rodu Stuartów.

Klan Gordon jest również znany ze swojej muzyki i sztuki, w szczególności z zaangażowania w szkockie ballady graniczne.

Podsumowując, klan Gordon ma magnetyczną obecność w szkockiej historii. Czy to poprzez tytuły szlacheckie, budowę majestatycznych zamków, udział w bitwach, wsparcie rodziny królewskiej, czy też poprzez zaangażowanie w sztukę i kulturę, klan Gordon odcisnął swoje piętno. Przez wieki klan zachował swoje wartości odwagi, lojalności i ducha wspólnoty, zachowując jednocześnie imponującą ciągłość genetyczną. Ekscytująca mieszanka historii, kultury i genetyki sprawia, że badanie tego klanu jest fascynującą podróżą przez wieki i różne aspekty szkockiego życia.

Klan Gordon żyje do dziś, a jego członkowie z dumą noszą swoje nazwisko i dziedzictwo, nie tylko w Szkocji, ale na całym świecie.

Klan Gordon należy do haplogrupy R-M343 (podgrupa R-FGC15048) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%