Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA klanu Hamilton

Czy jesteś spokrewniony z klanem Hamiltonów?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z klanem Hamiltonów i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA klanu Hamiltonów

Klan Hamilton to szkocka rodzina przesiąknięta tradycją, której korzenie sięgają XIII wieku. Znani ze swoich wpływów politycznych i licznych tytułów szlacheckich i honorowych, Hamiltonowie mieli znaczący wpływ na szkocką historię, politykę i kulturę. Genealogia i markery genetyczne klanu zostały dokładnie zbadane na przestrzeni lat, w tym dokładne haplogrupy DNA.

Klan Hamiltonów wywodzi się z regionu Leicestershire w Anglii. Rodzina przeniosła się do Szkocji pod koniec XIII wieku, gdzie powoli zdobywała wpływy. Pierwszym znanym Hamiltonem, który osiedlił się w Szkocji był Walter fitz Gilbert z Hambledon. Posiadał ziemie w Renfrewshire i Lanarkshire i był lojalnym zwolennikiem Roberta Bruce'a. Walter został nagrodzony za swoje wsparcie dla króla baronią Cadzow w South Lanarkshire, która później stała się Hamilton. Stąd wywodzi się rodowe nazwisko Hamilton.

Hamiltonowie nadal cieszyli się dużym szacunkiem szkockiej korony i zostali wyniesieni do rangi lordów w 1445 roku i książąt Hamilton w 1503 roku. Z czasem uzyskali także inne tytuły szlacheckie, w tym hrabiego Arran i markiza Clydesdale.

Haplogrupy Hamiltonów, wraz z ich imponującą historią genealogiczną, tworzą zróżnicowany obraz szkockiej arystokracji. Pomimo tej genetycznej różnorodności, Hamiltonowie niestrudzenie utrzymywali swoją jedność i dumę, pielęgnując swoją tożsamość jako klan o głębokich, daleko sięgających korzeniach w Szkocji.

Dziś klan Hamiltonów jest rozproszony po całym świecie, ale szczególnie silnie obecny w Szkocji i Irlandii Północnej. Dzięki bogatemu dziedzictwu i silnym korzeniom genetycznym, klan Hamilton jest imponującym przykładem związku między historią, genealogią i genetyką.

Klan Hamilton należy do haplogrupy I-M170 (podgrupa I-Y6615) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%