Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA klanu McGregor

Czy jesteś spokrewniony z klanem McGregor?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z klanem McGregor i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA klanu McGregorów

Klan McGregor to historyczny szkocki klan, który odegrał ważną rolę w historii i kulturze Szkocji. Znany jest również pod gaelicką nazwą "Clann Ghriogair" i został pierwotnie założony przez Gregora MacGregora na początku XIV wieku. Członkowie klanu często noszą nazwiska McGregor, Grierson, Gregory i Gregson, chociaż wiele innych nazwisk jest również związanych z historią klanu.

Nazwisko McGregor, które w języku gaelickim oznacza "MacGriogair", pochodzi od imienia "Gregory". Pochodzi ono od późnołacińskiej formy "Gregorius", która w starożytnej grece oznacza "griogoros" i oznacza "czujny" lub "opiekun". McGregor Brȕders byli znani ze swojej niezłomnej odwagi i lojalności, a wielu z nich walczyło u boku Roberta Bruce'a w szkockich wojnach o niepodległość przeciwko Anglii w XIV wieku.

Historia klanu McGregor to historia konfliktów i trudności, często wywoływanych przez zazdrosne i potężniejsze klany. W szczególności klan Campbell poważnie prześladował McGregorów, a nawet spowodował utratę ich tożsamości w XVII wieku. W tym czasie nazwisko McGregor zostało oficjalnie zakazane przez Szkocką Koronę, w wyniku czego wielu McGregorów zostało zmuszonych do przyjęcia innych nazwisk, aby uniknąć prześladowań. Zakaz ten obowiązywał przez prawie 200 lat i został zniesiony dopiero w 1774 roku.

Niemniej jednak klan był niezwykle elastyczny w czasie i przetrwał do dziś pomimo wielu przeciwności losu. Dziś wiele osób uznaje swoje pochodzenie od McGregorów i z dumą nosi ich nazwisko. Klan ma również aktywne stowarzyszenie klanowe, McGregor Clan Society, które ma siedzibę w Szkocji i ma członków na całym świecie.

Genetycznie wielu członków klanu McGregor należy do haplogrupy R1b, która jest związana z królestwem Dalriada w zachodniej Szkocji. Królestwo to było aktywne od VI do IX wieku i było domem dla przodków Szkotów. Według badań ta haplogrupa jest reprezentowana z wysoką częstotliwością w zachodniej Irlandii i zachodniej Szkocji. Może to sugerować, że klan jest przynajmniej częściowo potomkiem starożytnych królewskich linii Dalriady.

Pomimo wszystkich perypetii swojej historii, klan McGregor pozostaje żywą częścią szkockiego dziedzictwa. Od swoich początków w XIV wieku do odrodzenia swojego nazwiska pod koniec XVIII wieku, McGregorowie z pewnością zachowali swoje miejsce w zróżnicowanej i bogatej historii Szkocji. Ich głęboki związek ze szkockim krajobrazem i kulturą jest widoczny i żywo zachowany w ich tradycyjnych tartanach, symbolach i rytuałach. A dzięki trwającym badaniom genetycznym historia klanu McGregor jest nadal ekscytująca i dynamiczna, ponieważ nowe odkrycia wciąż przybywają i poszerzają naszą wiedzę o tym wyjątkowym klanie.

Klan McGregor należy do haplogrupy R-M343 w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%