Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA klanu Munro

Czy jesteś spokrewniony z klanem Munro?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z klanem Munro i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA klanu Munro

Klan Munro to szkocka rodzina klanowa z Highland, której pochodzenie i ogólna historia pochodzą z różnych źródeł, w tym z zapisów historycznych, rodzinnej wiedzy i współczesnych badań genetycznych. Tradycyjnie uważa się, że klan ma swoje korzenie w historycznych rodzinach szkockich Highland, które pierwotnie przeniosły się do regionu w XI i XII wieku. W szczególności Munros byli wśród klanów, które osiedliły się na wschodnim wybrzeżu Cromarty Firth, skalistym i słabo zaludnionym obszarze w północno-wschodniej części Highlands.

Klan Munro jest często kojarzony ze szkockim szlachcicem Donaldem Munro, który został pierwszym znanym wodzem klanu pod koniec XIV lub na początku XV wieku. Chociaż wczesna historia klanu jest w dużej mierze niejasna, wiadomo, że Munros słynęli z lojalności wobec Korony podczas krucjaty przeciwko Norwegom w 1107 roku.

Członkowie klanu są tradycyjnie identyfikowani przez szereg wspólnych punktów orientacyjnych i symboli, w tym herb rodzinny, który przedstawia orła na wzgórzu i okrzyk bojowy "Dread God". Munros mają również specyficzne wzory tartanu używane do ich kiltów.

Na przestrzeni wieków klan Munro wydał wiele znanych postaci, w tym kilku wodzów, którzy odegrali ważne role w szkockich wojnach w XVI i XVII wieku, a także znanych polityków, naukowców i sportowców w późniejszych latach. Klan pozostaje silny zarówno w Szkocji, jak i w światowej diasporze społeczności urodzonych w Szkocji.

Podsumowując, klan Munro jest integralną częścią szkockiej historii i kultury. Od najdawniejszych czasów szkockich klanów po czasy współczesne, klan utrzymywał i rozwijał swoją tożsamość, zarówno w czasach pokoju, jak i konfliktów. Ostatnie badania genetyczne odkryły nowe aspekty przeszłości klanu i pomagają uzyskać pełniejszy obraz jego wyjątkowej historii.

Klan Munro należy do haplogrupy I-M170 (podgrupa I-Y12073) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%