Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA klanu Murray

Czy jesteś spokrewniony z klanem Murray?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z klanem Murray i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA klanu Murray

Klan Murray to słynny szkocki klan, którego początki w Szkocji sięgają XII wieku. Jego nazwa reprezentuje zarówno historycznie znaczącą rodzinę, jak i obszar w szkockich Highlands, który rozciąga się od północnych Highlands do południowo-wschodnich nizin Perthshire. Pod względem kulturowym i historycznym klan Murray miał silny wpływ na kształtowanie się szkockiej historii. Niniejszy tekst poświęcony jest genealogicznemu badaniu klanu, ale także podkreśla jego kulturowe i historyczne aspekty.

Początki klanu Murray związane są z potomkami Freskina, flamandzkiego szlachcica, który został zaproszony do Szkocji w czasach króla Dawida I. Ród Freskin odegrał kluczową rolę w rozszerzeniu królewskiej kontroli w północno-zachodniej Szkocji, a jego potomkowie stali się lordami Strathbogie. Waltin, potomek Freskina, przyjął nazwisko Murray po objęciu urzędu lorda Bothwell w hrabstwie Lanarkshire. Do XIV wieku klan Murray konsekwentnie rozszerzał swoją bazę władzy na północne wyżyny Moray.

Jednym z najbardziej znanych członków klanu jest Andrew Moray, szkocki przywódca wojskowy podczas pierwszej szkockiej wojny o niepodległość. Znany jest ze swojej roli w bitwie pod Stirling Bridge, gdzie walczył u boku Williama Wallace'a przeciwko siłom angielskim. Innym wybitnym członkiem klanu jest Alexander Stewart, 1. hrabia Buchan, znany również jako "Wilk z Badenoch", który był znany ze swoich waśni i najazdów.

Zamek Tullibardine, zbudowany w XV wieku, służył jako siedziba klanu, podobnie jak imponujący zamek Blair w Perthshire. Położony w malowniczym otoczeniu przy wejściu do Parku Narodowego Cairngorms, zamek Blair słynie z imponującej architektury i bogatej kolekcji broni, trofeów i portretów rodzinnych.

Klan Murray trwa do dziś i nadal aktywnie zachowuje swoją historię i kulturę. Obecnym wodzem klanu jest Bruce George Ronald Murray, 12. książę Atholl. Klan regularnie świętuje spotkania i festiwale w Szkocji, aby zachować swoją bogatą historię i tradycję.

Podsumowując, klan Murray jest godny uwagi ze względu na swoje historyczne znaczenie i różnorodne powiązania genetyczne. Jego historia jest mocno zakorzeniona w historii Szkocji, a jego członkowie przyczynili się do kształtowania kraju na przestrzeni wieków zarówno poprzez działania wojenne, politykę, jak i kulturę. Pomimo złożoności i różnorodności powiązań genetycznych, Clan Murray pozostaje wyjątkową i ważną częścią szkockiej tożsamości i historii.

Klan Murray należy do haplogrupy R-M343 (podgrupa R-BY67446) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%