Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA klanu Sutherland

Czy jesteś spokrewniony z klanem Sutherland?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z klanem Sutherland i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA klanu Sutherland

Klan Sutherland jest jednym z najbardziej znanych i najstarszych szkockich klanów Highland i od wieków stanowi część bogatej i zróżnicowanej kultury Szkocji. Ze swoim silnym i wybitnym rodowodem oraz imponującą historią, klan Sutherland jest bezcenny dla dziedzictwa narodowego tego kraju.

Historycznie rzecz biorąc, klan Sutherland był zdominowany przez potężnych jarlów Orkadów, członków norweskiej arystokracji, którzy sprawowali kontrolę nad północnymi częściami Szkocji, w szczególności nad Orkadami i Szetlandami, w XII i XIII wieku. W rzeczywistości nazwa "Sutherland" pochodzi z języka norweskiego i oznacza "południowy kraj", ponieważ leżała na południu z punktu widzenia Orkadów.

Związki genealogiczne klanu Sutherland są rozległe i złożone, sięgając do silnych jednostek, takich jak Hugh syn Freskina i William syn Freskina, którzy doprowadzili Sutherlandów do bogactwa i wpływów. Te fascynujące historyczne relacje doprowadziły do tego, że klan Sutherland zajmował dominujące miejsce w szkockim społeczeństwie na przestrzeni wieków.

Klan Sutherland ma bogate i zróżnicowane drzewo genealogiczne, dokumentujące historię przywództwa klanu od Hugh, syna Freskina, do ostatniego 24. wodza klanu, Elizabeth Millicent Sutherland. Herb rodzinny klanu, który przedstawia dzikusa ("michel") trzymającego tarczę z trójdzielną tarczą flankowaną przez dwóch dzikusów z maczugami, jest symbolem siły i trwałości. Motto "Sans Peur", tłumaczone jako "Bez strachu", jest również mocnym stwierdzeniem wyrażającym determinację, odwagę i determinację członków klanu Sutherland na przestrzeni wieków.

Na przestrzeni wieków klan Sutherland wykazywał gotowość do obrony swojej pozycji terytorialnej i społecznej w Szkocji, o czym świadczy ich udział w kilku ważnych bitwach i konfliktach, w tym w bitwie pod Bannockburn i bitwie na polu Flodden. Klan Sutherland często odważnie i zdecydowanie bronił swoich praw i wniósł istotny wkład w historię i kulturę Szkocji.

Podsumowując, Klan Sutherland ma niezwykłe dziedzictwo i bogatą historię, charakteryzującą się nordyckimi korzeniami, silnym i zróżnicowanym rodowodem oraz związkiem z unikalną grupą haplogenetyczną. Klan pozostaje wysoce szanowanym symbolem tego, co oznacza bycie Szkotem, dając zarówno członkom klanu, jak i całej Szkocji powód do dumy ze wspólnej historii. Klany Szkocji, w szczególności Klan Sutherland, są nie tylko świadkami przeszłości, ale także kluczami do przyszłości, pomagając zachować szkocką kulturę, tradycje i tożsamość.

Klan Sutherland należy do haplogrupy R-M343 (podgrupa R-BY67446) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%