Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Cordella Hulla

Czy jesteś spokrewniony z jednym z najbardziej znanych polityków w USA?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym politykiem, a także porównaj się z wieloma innymi sławnymi ludźmi!

DNA słynnego polityka

Cordell Hull był niezwykłym mężem stanu, który poświęcił swoją karierę polityce i służbie publicznej. Urodził się 2 października 1871 r. w Olympus, Tennessee, USA i stał się niezwykłą postacią w historii Ameryki. Niezwykła kariera Hulla i jego wpływ na światową politykę odcisnęły trwałe piętno na jego miejscu w historii.

Rodzicami i rodzeństwem Cordella Hulla byli Elizabeth (Riley) Hull i William Paschal Hull. Jego rodzinne powiązania z polityką rozpoczęły się od małżeństwa z Rose Frances (Whittaker) Hull, córką amerykańskiego kongresmena. Sam Hull spędził prawie 50 lat swojego życia w Kongresie, zarówno w Izbie Reprezentantów, jak i Senacie, zanim został mianowany długoletnim Sekretarzem Stanu za rządów Franklina D. Roosevelta. To właśnie jego umiejętność promowania międzynarodowego dialogu przyniosła mu Pokojową Nagrodę Nobla w 1945 roku.

Kariera polityczna Hulla była imponująca i zróżnicowana. W Izbie Reprezentantów był znanym orędownikiem skutecznego systemu podatku dochodowego i odegrał wiodącą rolę w opracowaniu i uchwaleniu ustawy o podatku dochodowym z 1913 roku. Po wyborze Franklina Roosevelta na prezydenta w 1933 r., Hull został mianowany sekretarzem stanu i pozostał na stanowisku do 1944 r. - dłużej niż jakikolwiek inny amerykański sekretarz stanu.

Hull jest jednak najbardziej znany ze swojej roli w tworzeniu i kształtowaniu Organizacji Narodów Zjednoczonych. Był kluczową postacią w opracowaniu Karty Narodów Zjednoczonych i ustanowił podstawowe zasady, które stanowią podstawę dzisiejszej Organizacji Narodów Zjednoczonych.

W 1945 roku Hull otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla w uznaniu jego wysiłków na rzecz współpracy międzynarodowej i dyplomacji. Pomimo problemów zdrowotnych, przyjął nagrodę osobiście i wygłosił poruszające przemówienie na temat znaczenia pokoju i współpracy między narodami.

Cordell Hull zmarł w 1955 roku, ale pozostawił po sobie trwałe dziedzictwo. Jest przykładem geopolitycznego wpływu, jaki może mieć jednostka, a jego imponujący życiorys jako męża stanu, prawodawcy i twórcy pokoju uczynił go jedną z najwybitniejszych postaci w historii Ameryki.

Cordell Hull należał do haplogrupy I-M170 (podgrupa I-Y13938) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%