Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Davida Hume'a

Czy jesteś spokrewniony ze słynnym szkockim filozofem?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym ekonomistą, a także porównaj się z wieloma innymi sławnymi ludźmi!

DNA szkockiego filozofa

David Hume był wybitnym filozofem, historykiem i oświeceniowym filozofem ze Szkocji, którego prace wywarły głęboki wpływ na różne dyscypliny naukowe, takie jak psychologia, nauki polityczne, ekonomia i filozofia.

David Hume urodził się w Edynburgu 7 maja 1711 roku. Jego rodzina należała do niższej klasy arystokratycznej w Szkocji. Jego ojciec, Joseph Home, był lordem Chirnside, a matka, Katherine Falconer, pochodziła ze znamienitej rodziny. Rodzina później zmieniła nazwisko na Hume, aby odróżnić się od wyższej szlachty.

Po studiach uniwersyteckich w Edynburgu, które rozpoczął w wieku dwunastu lat, Hume napisał swoje pierwsze duże dzieło filozoficzne, Traktat o naturze ludzkiej, które zostało opublikowane w 1739 roku i jest obecnie uważane za jego opus magnum. Jego główne tematy obejmują ludzką naturę, epistemologię i moralność.

Hume był jednym z czołowych przedstawicieli empiryzmu, ruchu filozoficznego, który podkreślał znaczenie doświadczenia jako podstawy wiedzy. Kwestionował również istnienie bytów metafizycznych i podkreślał rolę rozumu i emocji w sądach moralnych. Ponadto był jednym z ważnych historyków swoich czasów i opublikował sześciotomową "Historię Anglii", obejmującą okres od starożytności do powstania jakobitów.

Hume zmarł w Edynburgu 25 sierpnia 1776 roku. Jego filozoficzna spuścizna żyje we współczesnej filozofii, nauce i naukach społecznych. Zainspirował wielu filozofów, w tym Immanuela Kanta i Johna Stuarta Milla. Ponadto Hume wpłynął na rozwój utylitaryzmu i pragmatyzmu, a także wniósł ważny wkład w teorię polityczną, kładąc podwaliny pod teorię liberalnej demokracji.

Podsumowując, David Hume był wpływowym filozofem i historykiem ze Szkocji, który zyskał szerokie uznanie w różnych dyscyplinach akademickich.

David Hume należał do haplogrupy R-M417 (podgrupa R-CTS4179) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%