Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Franklina Pierce'a

Czy jesteś spokrewniony ze słynnym prezydentem?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym prezydentem i porównaj się z wieloma innymi sławnymi ludźmi!

DNA amerykańskiego prezydenta

Franklin Pierce był 14. prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki, sprawującym urząd od 1853 do 1857 r. W okresie intensywnych zawirowań politycznych i niezadowolenia, które ostatecznie zakończyły się wojną secesyjną, Pierce miał trudne zadanie rządzenia coraz bardziej podzielonym krajem.

Franklin Pierce urodził się 23 listopada 1804 roku w Hillsborough w stanie New Hampshire. Jego ojciec, Benjamin Pierce, był wybitnym weteranem wojny o niepodległość, a także gubernatorem New Hampshire. Jego matka, Anna Kendrick Pierce, pochodziła z wpływowej rodziny.

Pomimo wybitnego rodowodu, Franklin Pierce wyłonił się jako postać polityczna, która nieustannie budziła kontrowersje. Po ukończeniu szkoły prawniczej na początku lat dwudziestych XIX wieku rozpoczął działalność polityczną. Pierce przez kilka lat zasiadał w Senacie Stanów Zjednoczonych i był jego najmłodszym przewodniczącym. Często nazywano go "Young Hickory of the Granite Hills", co wskazywało na jego poglądy polityczne - był zwolennikiem Demokraty Andrew Jacksona, który był znany jako "Old Hickory".

Chociaż jego prezydentura była naznaczona kontrowersjami i wyniszczającymi podziałami politycznymi, Pierce miał również znaczące osiągnięcia. Pod jego przywództwem rozpoczęto negocjacje z Japonią, które ostatecznie doprowadziły do nawiązania stosunków dyplomatycznych między oboma krajami. Również za jego kadencji uchwalono ustawę Nebraska-Kansas, która miała rozwiązać spór o niewolnictwo na nowych terytoriach, ale ostatecznie doprowadziła do większego konfliktu.

Franklin Pierce poślubił Jane Means Appleton w 1834 roku. Oboje mieli trzech synów, ale wszyscy zmarli młodo. Ich najmłodszy syn, Benjamin, zginął w wypadku kolejowym na krótko przed objęciem przez Pierce'a urzędu. Ten tragiczny incydent i inne problemy osobiste, w tym alkoholizm Pierce'a, znacznie przyćmiły jego czas na stanowisku i wpłynęły na jego działania polityczne.

Po zakończeniu kadencji Pierce wycofał się z życia publicznego i spędził resztę życia w New Hampshire. Zmarł w 1869 roku na marskość wątroby, chorobę prawdopodobnie spowodowaną nadmiernym piciem.

Podsumowując, Franklin Pierce, pomimo swoich kontrowersji i błędów, nadal odgrywa niezwykłą rolę w historii Ameryki. Jego przywództwo w czasach wielkiej niepewności politycznej i jego wkład w rozwój stosunków dyplomatycznych USA zapewniły mu miejsce w historii. Przy okazji jego genealogiczne korzenie rzucają dodatkowe światło na tę ważną postać i pozwalają nam głębiej zrozumieć jego pochodzenie i charakter.

Franklin Pierce należał do haplogrupy R-M343 (podgrupa R-DF96) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%