Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Fujiwara

Czy jesteś spokrewniony z Fujiwarą?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym Fujiwarą i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA Fujiwara

Klan Fujiwara, znany również jako Fujiwara-shi w Japonii, reprezentuje jedną z najpotężniejszych arystokratycznych rodzin szlacheckich (kuge) w historii Japonii. Dynastia została założona na początku VII wieku przez Nakatomi no Kamatari, wpływowego doradcę Tennō, który otrzymał nazwisko "Fujiwara" w nagrodę za lojalną służbę. Nazwa ta tłumaczy się jako "Pole Wisterii", dlatego też herb Fujiwara przedstawia również cztery kwiaty Wisterii.

Dynastia Fujiwara ugruntowała swoją pozycję jako polityczna waga ciężka podczas okresów Nara i Heian, dwóch kulturowo znaczących epok w historii Japonii. Położyli oni podwaliny pod system znany jako "Sekkan-Seiji", który pozwalał na dzielenie władzy regenta i cesarskiego doradcy.

Dzięki sprytnej polityce małżeńskiej zapewnili sobie supremację na dworze cesarskim. Córki klanu były często wprowadzane do rodziny cesarskiej poprzez małżeństwo z następcą tronu lub urzędującym Tennō. Dzięki temu Fujiwara mieli pośrednią kontrolę nad rządem cesarskim. Synowie z tych małżeństw często mogli wstąpić na tron w młodym wieku, podczas gdy członek Fujiwara sprawował faktyczną władzę jako regent.

Chociaż ich wpływy polityczne zmniejszyły się po okresie Heian, Fujiwara pozostali wpływowi. Na przykład, dostarczyli wielu regentów i wysokich urzędników państwowych w różnych okresach historycznych. Przede wszystkim rodzina wywierała znaczny wpływ kulturowy ze względu na swoją długą historię i stałą obecność w japońskim społeczeństwie.

Fujiwara wnieśli również wiele ważnego wkładu w japońską sztukę i kulturę. Dlatego też prace na ich temat można znaleźć w wielu książkach, powieściach i innych dziełach sztuki. Członkowie klanu byli często artystami, poetami lub postaciami literackimi i pomagali kształtować tożsamość kulturową Japonii.

W epokach historycznych, w których bushido, "droga wojownika", nadawała ton, klan Fujiwara nie zniknął całkowicie ze sceny. Niektórzy potomkowie zostali daimyō i innymi ważnymi postaciami w feudalnej Japonii. Jednak wraz z restauracją Meiji pod koniec XIX wieku szlachta została zniesiona, a wiele przywilejów Fujiwary, jak również innych wysokich rodów szlacheckich, zostało utraconych.

Pomimo utraty władzy politycznej, klan Fujiwara przetrwał do dziś i wciąż istnieją potomkowie, którzy noszą to dumne nazwisko. Ich rola w historii, wkład w kulturę i dziedzictwo są nadal ważnym aspektem japońskiego społeczeństwa. Przez wieki kształtowali japońską historię i kulturę i stanowią fascynujący rozdział w genealogii Japonii.

Fujiwara należą do haplogrupy O-M175 w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%