Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA George'a B. McClellana

Czy jesteś spokrewniony z byłym gubernatorem New Jersey?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym politykiem, a także porównaj się z wieloma innymi sławnymi ludźmi!

DNA byłego gubernatora

George Brinton McClellan był generałem Unii, który służył dla Unii Północnej podczas amerykańskiej wojny secesyjnej. Urodził się 3 grudnia 1826 r. w Filadelfii w Pensylwanii, a zmarł 29 października 1885 r. w Orange w stanie New Jersey. Wybitny dowódca wojskowy był również aktywny jako polityk, startując przeciwko Abrahamowi Lincolnowi jako kandydat na prezydenta z ramienia Partii Demokratycznej w 1864 roku. McClellan był znany ze swoich umiejętności organizacyjnych i zdolności strategicznych w armii. Jednak jego osiągnięcia i wpływ były różnie oceniane przez historyków i biografów.

George B. McClellan był pochodzenia szkocko-irlandzkiego. Syn doktora George'a McClellana, znanego chirurga, i Elizabeth Brinton McClellan, dorastał w uprzywilejowanym środowisku. W wieku 15 lat ukończył Uniwersytet Pensylwanii i został przyjęty do Akademii Wojskowej Stanów Zjednoczonych w West Point. Był wybitnym studentem i ukończył ją z wyróżnieniem w 1846 roku w wieku 19 lat.

McClellan rozpoczął służbę wojskową w wojnie meksykańskiej, gdzie zademonstrował swoje umiejętności taktyczne w bitwach pod Contreras i Churubusco. Po wojnie pracował nad odbudową armii i prowadził rozpoznanie geologiczne na Zachodzie. Przed wybuchem wojny secesyjnej McClellan miał błyskotliwą karierę w armii i był lubiany przez swoich ludzi.

Wraz z wybuchem wojny secesyjnej McClellan został mianowany generałem dywizji i odpowiedzialny za reorganizację armii Unii. Jego umiejętności organizatorskie były niekwestionowane, a popularność wśród żołnierzy niezrównana. Jednak taktyka McClellana, oparta na skrajnej ostrożności w celu uniknięcia niepotrzebnych ofiar, była przedmiotem kontrowersji. Chociaż jego strategie były często postrzegane jako tchórzliwe, późniejsi historycy argumentowali, że jego ostrożność pomogła uratować Unię przed przedwczesną klęską.

McClellan kandydował na prezydenta USA w 1864 roku, ale został pokonany przez Abrahama Lincolna. Po porażce wycofał się z polityki i poświęcił się biznesowi, zostając prezesem Atlantic and Great Western Railway od 1877 roku.

Chociaż osiągnięcia McClellana w armii i polityce są kontrowersyjne, pozostaje on jedną z najwybitniejszych postaci amerykańskiej wojny secesyjnej. Jego umiejętności taktyczne i zdolności organizacyjne w armii Unii były niekwestionowane, a jego czas na arenie politycznej, choć krótki, był również znaczący.

George B. McClellan należał do haplogrupy R-M343 (podgrupa R-M222) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%