Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA George'a C. Marshalla

Czy jesteś spokrewniony ze słynnym mężem stanu?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym mężem stanu, a także porównaj się z wieloma innymi sławnymi ludźmi!

DNA byłego ministra obrony

Urodzony 31 grudnia 1880 r. w Uniontown w Pensylwanii, George Catlett Marshall Jr. był wysokim rangą oficerem armii amerykańskiej i mężem stanu, który wniósł swój wybitny wkład podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. Podczas swojej długiej kariery zajmował wiele ważnych stanowisk, w tym szefa sztabu armii, sekretarza obrony i sekretarza stanu Stanów Zjednoczonych. Jako twórca Planu Marshalla, nazwanego jego imieniem, który odbudował zniszczoną Europę po II wojnie światowej, otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla w 1953 roku.

Jeśli chodzi o genealogię, George C. Marshall ma szkockie i angielskie pochodzenie, z możliwymi powiązaniami z niektórymi z pierwszych angielskich osadników w Ameryce Północnej po stronie ojca. Jednym z pierwszych amerykańskich przodków jego rodziny był John Marshall, który wyemigrował do Wirginii z Anglii około 1680 roku. Chociaż trudno jest znaleźć szczegółowe informacje na temat jego linii matczynej, wiadomo, że mieli oni europejskie korzenie, głównie pochodzenia brytyjskiego i irlandzkiego.

Należy zauważyć, że George C. Marshall nie był bezpośrednim potomkiem słynnego sędziego Johna Marshalla, jak często się zakłada. Obaj Marshallowie są jednak dalekimi krewnymi i mają wspólnych przodków w szerszej przeszłości. Ich wspólne pochodzenie z tej samej rodziny Marshallów w Wirginii jest dobrze udokumentowane w licznych źródłach pierwotnych i wtórnych.

Marshall zmarł 16 października 1959 roku i został pochowany na Cmentarzu Narodowym w Arlington. Pozostawił po sobie dziedzictwo jako jeden z największych amerykańskich przywódców wojskowych oraz ambasador pokoju i odbudowy w czasach wielkiego globalnego zamieszania. Jego osiągnięcia pokazują nie tylko jego wybitne zdolności przywódcze, ale także głębokie zaangażowanie w służbę narodowi i społeczności międzynarodowej.

Ogólnie rzecz biorąc, George C. Marshall był dominującą postacią na globalnej arenie dyplomatycznej i wojskowej przez większość XX wieku. Jego wpływ na historię można mierzyć nie tylko w kategoriach jego oficjalnych tytułów, zasług i nagród, ale także w kategoriach głębokiego konstruktywnego wpływu, jaki jego polityka i działania miały na arenie międzynarodowej.

George C. Marshall należał w linii ojcowskiej do haplogrupy I-M170 (podgrupa I1-Z138).

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%