Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Giuseppe Garibaldiego

Czy jesteś spokrewniony z włoskim bojownikiem o wolność?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym włoskim bojownikiem o wolność, a także porównaj się z wieloma innymi sławnymi ludźmi!

DNA bojownika o wolność

Giuseppe Garibaldi, urodzony 4 lipca 1807 r. w Nicei we Francji i zmarły 2 czerwca 1882 r. w Caprera we Włoszech, jest jedną z najważniejszych postaci w historii Włoch. Żołnierz, polityk i patriota, odegrał kluczową rolę w zjednoczeniu Włoch i jest uważany za jednego z "Ojców Ojczyzny".

Korzenie rodziny Garibaldiego sięgają środkowych Włoch, a dokładniej Umbrii. Jego ojciec, Domenico Garibaldi, był rybakiem, który prowadził życie klasy średniej w portowym mieście Nicea. Jego matką była Rosa Raimondi Garibaldi.

Od najmłodszych lat Garibaldi wykazywał żywe zainteresowanie polityką i dążył do uwolnienia swojej przyszłej ojczyzny, Włoch, spod obcego panowania. Obudziły się w nim idee Risorgimento, narodowego ruchu na rzecz politycznego i społecznego odrodzenia i jedności Włoch. W wieku zaledwie 25 lat dołączył do tajnego stowarzyszenia "Młode Włochy" i rozpoczął karierę rewolucjonisty.

Walka o niepodległość była długą i trudną drogą, a Garibaldi spędził wiele lat na wygnaniu, zwłaszcza w Ameryce Południowej, gdzie brał udział w walkach o niepodległość Urugwaju. Ze względu na swoje odważne czyny i zaangażowanie na rzecz wolności stał się bohaterem ruchów niepodległościowych w Europie i Ameryce.

Garibaldi był znany ze swoich czerwonych koszul, które stały się mundurem jego ochotników, "Czerwonych Koszul". Najbardziej znany jest z tak zwanego "Pociągu Tysiąca", w którym on i jego Czerwone Koszule wylądowali na Sycylii, aby walczyć z Królestwem Dwóch Sycylii - symboliczne wydarzenie dla zjednoczenia Włoch.

Po udanych kampaniach Garibaldi przekazał swoje podboje królowi Wiktorowi Emanuelowi II i wycofał się z życia politycznego. Kontynuował jednak swoją działalność w walce o niepodległość aż do śmierci na wyspie Caprera, która służyła mu za rezydencję.

Garibaldi pozostawił po sobie znaczącą spuściznę polityczną i kulturową we Włoszech i poza ich granicami. Jest uważany za jednego z największych włoskich przywódców politycznych, a jego ideały wolności i niepodległości ukształtowały jego potomnych w takim samym stopniu, jak jego umiejętności taktyczne na polu bitwy. Jego odwaga i poświęcenie dla Risorgimento sprawiają, że do dziś jest źródłem inspiracji.

Giuseppe Garibaldi należał do haplogrupy E-M96 w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%