Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Grovera Clevelanda

Czy jesteś spokrewniony z którymś z amerykańskich prezydentów?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym politykiem, a także porównaj się z wieloma innymi sławnymi ludźmi!

DNA prezydenta Stanów Zjednoczonych

Stephen Grover Cleveland był wybitnym amerykańskim prawnikiem, który później został 22. i 24. prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Urodzony 18 marca 1837 r. w Caldwell w stanie New Jersey, Cleveland był piątym z dziewięciorga dzieci Richarda Falleya Clevelanda i Ann Neal Cleveland. Był znany ze swojej uczciwości i sprzeciwu wobec korupcji politycznej i patronatu.

Genealogia Clevelanda jest interesująca i zróżnicowana. Jego ojcowski rodowód sięga Wysp Brytyjskich, a dokładniej Anglii. Richard Falley Cleveland, jego ojciec, był prezbiteriańskim pastorem pochodzenia Ulstersko-Szkockiego, który przybył z Connecticut. Przodkowie Ann, matki Grovera, pochodzili zarówno z Wysp Brytyjskich, jak i z Niemiec.

Początki Clevelanda jako prawnika ostatecznie doprowadziły go do polityki, gdzie był burmistrzem Buffalo, a następnie gubernatorem Nowego Jorku. Jego reputacja jako polityka, który przeciwstawiał się korupcji i opowiadał się za uczciwością, pomogła mu zdobyć prezydenturę.

Jego pierwsza kadencja jako prezydenta (1885-1889) charakteryzowała się sprzeciwem wobec nadmiernych wydatków rządowych i oddaniem reformom. Zawetował więcej ustaw niż jakikolwiek inny prezydent przed nim, co potwierdza jego przywiązanie do odpowiedzialności fiskalnej.

Jego druga kadencja (1893-1897) upłynęła pod znakiem kryzysów gospodarczych i strajków. Cleveland, zwolennik standardu złota, sprostał tym wyzwaniom dzięki połączeniu konserwatywnej strategii gospodarczej i usilnych, ale nieudanych wysiłków na rzecz ograniczenia niepokojów społecznych. Pomimo kłopotów gospodarczych, Cleveland pozostawił po sobie niezatarte wrażenie jako prezydent zaangażowany w reformy i odpowiedzialność fiskalną.

Cleveland był również niekonwencjonalny jak na prezydenta w swoich osobistych relacjach. Był jedynym prezydentem, który ożenił się w Białym Domu, kiedy poślubił swoją żonę Frances Folsom. Z Frances miał pięcioro dzieci.

Chociaż Cleveland napotkał poważne wyzwania polityczne i osobiste podczas swojej kariery, pozostawił po sobie dziedzictwo jako zaciekły orędownik reform i niezależności w urzędzie prezydenckim. Jego odpowiedzialność fiskalna pozostaje do dziś znakiem rozpoznawczym jego prezydentury, a jego zaangażowanie w uczciwość pozostaje niezwykłe.

Długa kariera i dziedzictwo Grovera Clevelanda jako dwukadencyjnego, nieprzerwanie urzędującego prezydenta są imponujące. Jego historia genetyczna jest równie fascynująca, przypominając nam, że korzenie naszych przodków są głęboko zakorzenione w naszej genetyce i są częścią naszej tożsamości.

Grover Cleveland należał do haplogrupy R-M343 (podgrupa R1b-L20) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%