Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Hattori Hanzō

Czy jesteś spokrewniony ze słynnym samurajem?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym samurajem i porównaj się z wieloma innymi sławnymi ludźmi!

DNA samuraja

Hattori Hanzō, którego prawdziwe imię to Hattori Masanari, był słynnym samurajem i strategiem wojskowym w okresie Sengoku, wojny o prowincje w Japonii. Urodził się w 1542 r. i zmarł w 1596 r. Był także ważnym twórcą ninja, przywódcą klanu szpiegów ninja i dowódcą wyspecjalizowanych sił ninja powszechnie znanych jako "Iga".

Hanzō jest znany w japońskiej historii i kulturze jako niezwykle zdolny i lojalny samuraj, który odegrał ważną rolę w zjednoczeniu Japonii pod rządami Tokugawy Ieyasu. Jego wyjątkowe umiejętności i wyczyny zapewniły mu spuściznę w annałach japońskiej historii wojskowości i uczyniły go legendarną postacią w popkulturze tego kraju.

Hanzō urodził się w rodzinie, która służyła rodowi Matsudaira, znanemu później jako Tokugawa Shōgunate. Jego rodzona rodzina, Hattori, była wasalami Matsudaira i specjalizowała się w działaniach wojennych i strategicznych. Należeli do klasy wojowniczych samurajów i mieszkali w prowincjach takich jak Mikawa, Tōtōmi i Suruga.

Wśród znaczących osiągnięć Hanzō jest jego rola w ratowaniu młodego Tokugawy Ieyasu. W 1582 r. Oda Nobunaga, władca Ieyasu, został zabity w Kioto przez zbuntowanego generała Akechi Mitsuhide. Śmierć Nobunagi pogrążyła cały region w chaosie, a Ieyasu znalazł się w niebezpiecznej sytuacji, będąc daleko od swojej rodzinnej prowincji Mikawa. Hanzō, który był lojalny wobec Ieyasu, zapewnił mu bezpieczne przejście przez terytorium wroga, umożliwiając mu powrót do Mikawy. Ten akt lojalności i odwagi wzmocnił pozycję Hanzō i uczynił go cenionym doradcą Ieyasu.

Hanzō zmarł w wieku zaledwie 55 lat i uważa się, że zmarł z nieznanej przyczyny naturalnej. Po jego śmierci jego dziedzictwo pozostało obecne nie tylko dzięki jego niesamowitym wyczynom, ale także dzięki jego synowi, Hattori Masanari. Według tradycyjnych przekazów przejął on dowództwo nad wojownikami ninja z Iga i równie lojalnie służył klanowi Tokugawa.

W czasach współczesnych Hattori Hanzō jest najbardziej znany ze swojego portretu w filmach, książkach i grach wideo. Często jest przedstawiany jako mistyczny i niemal nadprzyrodzony wojownik ninja, który posiada ogromne zdolności i inteligencję. Chociaż te przedstawienia niosą ze sobą pewną licencję poetycką, pomagają utrzymać legendarny status Hattori Hanzō i pamięć o jego czynach.

Podsumowując, Hattori Hanzō jest ważną postacią w japońskiej historii i kulturze. Jest symbolem lojalności i odwagi, który jest wciąż żywy we współczesnej japońskiej i globalnej popkulturze, utrwalany przez legendy i mity, które narosły wokół jego osoby.

Hattori Hanzō należał do haplogrupy O-M 175 (podgrupa O-SK1700) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%