Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Ernesta Hemingwaya

Czy jesteś spokrewniony z jednym z najsłynniejszych pisarzy?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z popularnym pisarzem i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA pisarza

Ernest Miller Hemingway, jeden z najbardziej wpływowych pisarzy anglojęzycznych XX wieku, urodził się 21 lipca 1899 roku w Oak Park w stanie Illinois. Hemingway pochodził z rodziny lekarzy i nauczycieli. Jego ojciec, Clarence Edmonds Hemingway, był lekarzem, a dziadek, Anson Tyler Hemingway, zajmował się edukacją.

Kierując się talentem literackim i zamiłowaniem do przygód, Hemingway zgłosił się na ochotnika jako kierowca karetki Czerwonego Krzyża podczas I wojny światowej. Doprowadziło to do pierwszego z wielu zmieniających życie doświadczeń, które ukształtowały jego prozę i perspektywę na resztę życia. Po wojnie przeprowadził się do Paryża, został dziennikarzem i zaczął pisać powieści.

Po powrocie do Stanów Zjednoczonych Hemingway rozwinął minimalistyczny styl pisania, który uczynił go znanym jako nowoczesny pisarz w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Jego prosty styl i umiejętność przekazywania głębokich emocji w prostych słowach sprawiły, że stał się popularny i wpływowy. Hemingway zdobył Nagrodę Pulitzera w 1953 roku i Literacką Nagrodę Nobla w 1954 roku.

Ernest Hemingway zmarł śmiercią samobójczą 2 lipca 1961 roku w Ketchum, Idaho. Ten tragiczny koniec niezwykłego życia był wynikiem szeregu problemów osobistych i zdrowotnych, w tym alkoholizmu i depresji. Śmierć Hemingwaya i późniejsze wspomnienia ujawniły nowe aspekty jego życia.

Perspektywa, słowa i proza Hemingwaya wywarły wpływ na pokolenia pisarzy i nadal dotykają czytelników na całym świecie. Dzięki takim książkom jak Stary człowiek i morze, Czyja to godzina i Fiesta, dziedzictwo Hemingwaya pozostaje żywe i aktualne - a jego genealogia na swój sposób przyczynia się do głębszego zrozumienia jego wielkości i złożoności jako pisarza.

Ernest Hemingway to złożona postać, której wpływ wykracza daleko poza jego literaturę. Jego fascynująca historia jest częścią jego trwałego dziedzictwa.

Ernest Hemingway należy do haplogrupy R-M343 (podgrupa FGC15335) w czystej linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%