Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Jamesa D. Watsona

Czy jesteś spokrewniony ze znanym biologiem molekularnym?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym biologiem molekularnym i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA biologa molekularnego

James Dewey Watson, jedna z najbardziej szanowanych postaci w świecie nauki, znany jest ze swoich przełomowych odkryć dotyczących struktury molekularnej kwasu dezoksyrybonukleinowego, powszechnie znanego jako DNA. Watson urodził się 6 kwietnia 1928 roku w Chicago w stanie Illinois i już na początku swojego życia wykazywał zainteresowanie ornitologią. W wieku 19 lat uzyskał tytuł licencjata z zoologii na Uniwersytecie w Chicago.

Chociaż ornitologia była jego pierwszym naukowym hobby, Watson szybko zwrócił uwagę na genetykę. Jego zainteresowanie obserwacją ptaków najwyraźniej utorowało mu drogę do bliższego przyjrzenia się genetyce. W 1950 roku Watson uzyskał tytuł doktora zoologii na Uniwersytecie Indiana, a następnie kontynuował studia na Uniwersytecie w Kopenhadze i Uniwersytecie w Cambridge.

Podczas studiów na Uniwersytecie Cambridge Watson poznał Francisa Cricka, z którym współpracował i ostatecznie zaprezentował model podwójnej helisy struktury DNA w 1953 roku. Odkrycie molekularnej struktury DNA doprowadziło do narodzin genetyki i utorowało drogę do rozwoju szerokiej gamy technologii genomicznych i rozszyfrowania ludzkiego genomu.

Za swoją pionierską pracę Watson i Crick, wraz z Maurice'em Wilkinsem, otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny w 1962 roku. Osiągnięcia naukowe Watsona nie zakończyły się na odkryciu struktury DNA. W 1968 roku został dyrektorem Cold Spring Harbor Laboratory w Nowym Jorku, wiodącej instytucji w dziedzinie genetyki molekularnej. Pod jego kierownictwem laboratorium stało się domem dla Human Genome Project, ogromnego przedsięwzięcia naukowego mającego na celu pełne sekwencjonowanie ludzkiego genomu.

W późniejszych latach James D. Watson był kontrowersyjną postacią w społeczności naukowej, głównie ze względu na jego odmienne opinie i wypowiedzi na tematy takie jak rasa i inteligencja. Watson przeszedł na emeryturę w 2007 roku, ale do dziś pozostaje ważną postacią w świecie genetyki.

Podsumowując, James D. Watson jest bez wątpienia jedną z najbardziej znanych postaci w historii genetyki. Jego wkład w odkrycie struktury DNA i Projekt Ludzkiego Genomu utorował drogę dla wielu postępów w nowoczesnej genomice, a jego praca wywarła trwały wpływ na naukę i społeczeństwo.

James D. Watson należy do haplogrupy R-M343 (podgrupa R1b-S21) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%