Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Johna Curtina

Czy jesteś spokrewniony ze znanym politykiem?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym australijskim premierem i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA australijskiego premiera

John Curtin był wybitną postacią XX wieku. Jako 14. premier Australii w latach 1941-1945 na nowo zdefiniował rolę tego kraju we współczesnej historii świata. Był szczególnie chwalony za swoją służbę podczas II wojny światowej i osiągnięcia w dziedzinie polityki społecznej.

John Curtin urodził się w 1885 roku w Creswick w stanie Wiktoria w Australii i dorastał w stosunkowo biednej rodzinie. Jego wczesne życie obudziło w nim silną świadomość klasy robotniczej, a związek z jej ruchem pozostał istotnym elementem jego życia i polityki. W 1903 r. Curtin przeniósł się do Australii Zachodniej, gdzie rozpoczął znaczącą karierę w australijskim ruchu związkowym.

Jego wejście do polityki nastąpiło w wieku 24 lat, kiedy dołączył do Australijskiej Partii Pracy (ALP). W kolejnych latach znacząco przyczynił się do powstania i rozwoju ALP w Australii Zachodniej. Po przegranej kampanii wyborczej w 1914 r. zrezygnował ze stanowiska redaktora gazety Westralian Worker, ale pozostał aktywny w polityce.

W 1935 r. John Curtin został wybrany na lidera Australijskiej Partii Pracy, a pięć lat później został premierem. W tej roli przeprowadził Australię przez jedne z najbardziej dramatycznych i trudnych czasów w jej historii. Pod jego przywództwem Australia zmieniła strategię podczas II wojny światowej z silnej zależności od Wielkiej Brytanii na bliższą współpracę ze Stanami Zjednoczonymi. Zmiany te doprowadziły do trwałego przekształcenia polityki zagranicznej Australii.

Jego polityka charakteryzowała się znaczącymi reformami polityki społecznej, szczególnie w dziedzinie opieki zdrowotnej. Odegrał kluczową rolę we wprowadzeniu powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego i pracował nad poprawą publicznej opieki zdrowotnej w całym kraju.

John Curtin zmarł w 1945 r. na niewydolność serca. Jego śmierć była opłakiwana w całym kraju, a on sam został okrzyknięty bohaterem narodowym. Jego spuścizna żyje nadal, zarówno w australijskim życiu politycznym, jak i w postaci instytutów, takich jak Uniwersytet Curtin w Perth, który nosi jego imię.

Niezwykłe przywództwo Johna Curtina i jego zorientowana na ludzi osobowość uczyniły go jedną z najbardziej szanowanych postaci w historii Australii. Jego zaangażowanie na rzecz klasy robotniczej i istotny wkład w przywództwo Australii podczas II wojny światowej zapewniły mu miejsce w historii Australii. Fundamentalne zasady, których bronił John Curtin, pozostają kamieniami węgielnymi Australijskiej Partii Pracy i australijskiej polityki jako całości.

John Curtin należał do haplogrupy J-M304 (podgrupa J-J2a4h2) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%