Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Johna Tylera

Czy jesteś spokrewniony z dziesiątym prezydentem USA?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z dziesiątym prezydentem USA i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA dziesiątego prezydenta USA

John Tyler, znany jako dziesiąty prezydent Stanów Zjednoczonych, urodził się 29 marca 1790 r. w hrabstwie Charles City w stanie Wirginia. Rodzina Tylerów była już w tym kraju we wczesnych latach amerykańskiej kolonizacji i stopniowo osiągnęła znaczącą pozycję w społeczeństwie. Ojciec Johna Tylera, John Tyler Sr, był przyjacielem i współpracownikiem Thomasa Jeffersona oraz aktywnym politycznie członkiem społeczności.

John Tyler ukończył edukację w elitarnej College Preparatory School i kontynuował studia na University of Virginia. Jego zainteresowanie prawem doprowadziło go do przyjęcia do palestry, a w wieku 19 lat praktykował prawo w Wirginii.

Tyler rozpoczął karierę polityczną jako delegat do Zgromadzenia Ogólnego Wirginii. W 1816 roku został wybrany do Kongresu Stanów Zjednoczonych. Podczas pobytu w Kongresie był zagorzałym obrońcą praw stanów i wypowiadał się przeciwko nacjonalizmowi rządu federalnego. Po zakończeniu kadencji w Kongresie Tyler pełnił funkcję gubernatora Wirginii, a następnie senatora USA.

W 1841 r. John Tyler objął urząd prezydenta po tym, jak ówczesny prezydent William Henry Harrison zmarł niespodziewanie miesiąc po inauguracji. Tyler objął urząd w celu utrzymania równowagi politycznej między stanami północnymi i południowymi oraz wzmocnienia Unii.

John Tyler miał liczną rodzinę. Ze swoją pierwszą żoną Letitią Christian miał ośmioro dzieci. Po jej śmierci poślubił Julię Gardiner, z którą miał jeszcze siedmioro dzieci. Potomkowie Tylera są nadal liczni, co jest niezwykłą sytuacją: Dwóch z jego wnuków żyje do dziś, choć sam Tyler zmarł ponad 150 lat temu. Wynika to z faktu, że niektóre pokolenia rodziny Tyler zostały ojcami w szczególnie zaawansowanym wieku.

Prezydentura Johna Tylera była naznaczona kontrowersyjnymi decyzjami i wyzwaniami politycznymi. Do jego najważniejszych osiągnięć należało przyłączenie Teksasu do Unii oraz sfinalizowanie traktatu Webster-Ashburton, który ustalał granice między Stanami Zjednoczonymi a Kanadą.

Tyler zmarł 18 stycznia 1862 roku w Richmond w stanie Wirginia. Pozostawił po sobie trwałe dziedzictwo jako prezydent, który zawsze pozostawał wierny swoim zasadom i nie bał się być politycznie niepopularny, aby robić to, co uważał za słuszne. Jego życie i kariera przypominają nam, że odwaga polityczna czasami oznacza robienie rzeczy nieoczekiwanych - takich jak przeskoczenie z wiceprezydenta na prezydenta w wyniku nieoczekiwanej śmierci. Historia Johna Tylera pozostaje fascynującą częścią amerykańskiej historii i genealogii.

John Tyler należał do haplogrupy I-M170 (podgrupa I-CTS10148) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%