Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Matthew Calbraitha Perry'ego

Czy jesteś spokrewniony ze słynnym oficerem marynarki?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym oficerem marynarki wojennej i porównaj się z wieloma innymi sławnymi ludźmi!

DNA oficera marynarki wojennej

Matthew Calbraith Perry był ważnym amerykańskim oficerem marynarki wojennej, znanym ze swojej roli w otwarciu Japonii na Zachód w XIX wieku. Urodzony w Newport, Rhode Island, w kwietniu 1794 roku, Perry pochodził z rodziny o morskich korzeniach. Jego starszy brat, Oliver Hazard Perry, był również znanym oficerem marynarki wojennej i jest często uznawany za bohatera bitwy o jezioro Erie podczas wojny 1812 roku.

Matthew C. Perry wstąpił do marynarki wojennej w wieku 15 lat, ale po raz pierwszy odcisnął swoje piętno poprzez wysiłki na rzecz modernizacji marynarki wojennej. Był orędownikiem wdrożenia statków parowych, pomógł opracować pierwszy program nauczania marynarki wojennej USA i przyczynił się do założenia Akademii Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Jednak pomimo swoich krajowych osiągnięć, Perry zostanie zapamiętany przede wszystkim w związku z dwiema misjami zagranicznymi.

Perry dowodził Misją Eskadry Afrykańskiej w latach 1843-1844, której celem było wyeliminowanie handlu niewolnikami na morzu, co było konsekwentną kontynuacją jego sprzeciwu wobec niewolnictwa. Jego najbardziej znana i historycznie znacząca misja rozpoczęła się jednak w 1852 r., kiedy został wezwany do otwarcia Japonii na handel z Zachodem.

W tym czasie Japonia była odizolowanym krajem, który praktycznie odciął się od reszty świata ze strachu przed ingerencją z zewnątrz. Perry zakotwiczył małą flotę w zatoce Edo (dzisiejsze Tokio) w 1853 roku i przedstawił japońskim urzędnikom list od amerykańskiego prezydenta Millarda Fillmore'a z prośbą o nawiązanie stosunków dyplomatycznych i handlowych.

Po roku Perry powrócił do Japonii z większą flotą i podpisał Traktat z Kanagawy, który otworzył Japonię na Zachód. Dyplomatyczne zabiegi Perry'ego i wykorzystanie zaawansowanych technologicznie parowców doprowadziły do pomyślnego wykonania tej misji i umożliwiły rozpoczęcie nowego rozdziału w globalnych stosunkach. Jego pionierska praca w Japonii miała znaczący wpływ na przyszłość kraju, torując drogę do restauracji Meiji i ostatecznie wzrostu Japonii jako globalnej potęgi.

Tło genealogiczne Perry'ego jest szczególnie interesujące dla genetyki. Chociaż trudno jest znaleźć ostateczne dowody, niektóre źródła sugerują, że Perry może należeć do haplogrupy R1b, jednej z najczęstszych haplogrup w Europie Zachodniej. Może to oznaczać, że Perry i jego rodzina mieli europejskich przodków, co jest zgodne z powszechnym europejskim pochodzeniem wielu wczesnych amerykańskich osadników.

Matthew C. Perry zmarł na marskość wątroby w 1858 roku. Pozostawił po sobie znaczną spuściznę, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i poza nimi. Często uważa się go za pioniera w otwieraniu Japonii na Zachód, a jego wysiłki na rzecz modernizacji amerykańskiej marynarki wojennej pomogły uczynić ją jedną z najpotężniejszych na świecie. Ponadto Perry zapisał swoje doświadczenia na piśmie i pozostawił obszerne zapisy swoich podróży, wysiłków dyplomatycznych i życia, które mają wielką wartość dla historyków i badaczy. Matthew Calbraith Perry pozostaje ważną postacią w historii amerykańskiej marynarki wojennej i polityki zagranicznej.

Matthew Calbraith Perry należał do haplogrupy R-M343 (podgrupa R-Z295) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%