Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Miklósa Horthy'ego

Czy jesteś spokrewniony z byłym regentem Węgier?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z byłym regentem Węgier, a także porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA byłego regenta Węgier

Miklós Horthy, kontrowersyjna i złożona postać w historii Węgier, był cesarskim administratorem kraju w latach 1920-1944. W tym czasie przeprowadził Węgry przez burzliwe wody między dwiema wojnami światowymi i ustanowił autorytarny reżim charakteryzujący się zarówno konserwatywnymi, jak i nacjonalistycznymi zasadami.

Urodzony 18 czerwca 1868 r. w Kenderes, małym miasteczku w Królestwie Węgier, Horthy pochodził z rodziny niższej szlachty. Zrobił karierę w Cesarskiej i Królewskiej Marynarce Wojennej Cesarstwa Austro-Węgierskiego. W marynarce wojennej monarchii austro-węgierskiej służył jako dowódca floty podczas I wojny światowej. Po upadku monarchii i późniejszych komunistycznych rządach Béli Kuna na Węgrzech, Horthy powrócił na Węgry i szybko stał się przywódcą sił kontrrewolucyjnych.

W 1920 roku Horthy został wybrany na cesarskiego administratora Węgier i ustanowił reżim, który przywrócił monarchię z wyjątkiem nazwy. Choć uważał się za orędownika prawa i porządku, jego rządy naznaczone były antysemickimi prawami, autorytarnymi rządami i przechyłem w stronę Niemiec i Włoch podczas II wojny światowej.

W życiu prywatnym Horthy był żonaty z Magdolną Purgly od 1901 roku, a para miała czworo dzieci. Niestety, dwóch z jego synów zmarło w młodym wieku, co odcisnęło głębokie piętno na Horthym.

W 1944 r., gdy państwa Osi wycofywały się, Horthy bezskutecznie próbował wycofać Węgry z wojny. Wkrótce potem został obalony przez nazistów i wzięty do niewoli. Po zakończeniu wojny żył na wygnaniu w Portugalii, gdzie zmarł w 1957 roku.

Spuścizna Miklósa Horthy'ego pozostaje kontrowersyjna. Dla niektórych był on bastionem przeciwko komunizmowi i orędownikiem węgierskich interesów; dla innych reprezentuje autorytarne rządy i kompromis z ciemnymi siłami. Jednak jego wpływ na węgierską historię XX wieku jest niezaprzeczalny.

Miklós Horthy należał do haplogrupy I-M170 w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%