Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

DNA-Profil von Minamoto no Yoritomo

Czy jesteś spokrewniony ze słynnym samurajem?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym samurajem i porównaj się z wieloma innymi sławnymi ludźmi!

DNA samuraja

Minamoto no Yoritomo był jedną z najważniejszych postaci historycznych w historii Japonii. Ten artykuł zawiera więcej szczegółów na temat jego roli, osiągnięć i genealogii.

Minamoto no Yoritomo urodził się w 1147 roku i należał do rodziny Minamoto, wybitnego rodu w Japonii, który pierwotnie wywodził się z domu cesarskiego i był szeroko rozpowszechniony wśród elit samurajów. Jest najbardziej znany i szanowany jako założyciel szogunatu Kamakura, rządu wojskowego, który rządził Japonią w średniowieczu.

Od najmłodszych lat wykazywał się niezwykłymi umiejętnościami przywódczymi i odwagą na polu bitwy, dzięki czemu stał się szanowanym samurajem. Po pokonaniu klanu Taira w rebelii Heiji w 1159 roku, Yoritomo został mianowany pierwszym szogunem w historii Japonii. Był to początek szogunatu Kamakura, który jest uważany za pierwszy rząd wojskowy w Japonii i trwał przez prawie 150 lat.

Yoritomo opracował system hojo, rodzaj feudalnego rządu, który został opracowany po panowaniu samurajów. System ten służył jako ramy dla przyszłego szogunatu i ustabilizował rządy. Zapewniał, że władza znajdowała się w rękach rządzącego klanu samurajów, podczas gdy cesarze byli tylko nominalnymi głowami.

Genealogia Minamoto no Yoritomo jest obszernie udokumentowana w dokumentach historycznych. Jego ojciec, Minamoto no Yoshitomo, był głową klanu Minamoto, a jego matka, Tokiwa Gozen, była znana ze swojej urody i mądrości. Miał również kilkoro rodzeństwa, w tym Yoshitsune i Noriyori, którzy odegrali znaczące role w wojnach Genpei. Małżeństwo Yoritomo z Hojo Masako, znaną również jako "Nun Shogun", zaowocowało narodzinami dwóch synów, Minamoto no Yoriie i Minamoto Sanetomo, z których obaj zostali później szogunami.

Minamoto no Yoritomo był kluczową postacią w ustanowieniu rządów wojskowych w Japonii. Jego rządy odcisnęły wyraźne piętno na kraju i jego kulturze. Długo po jego śmierci wizerunek silnego i mądrego przywódcy szogunatu jest głęboko zakorzeniony w japońskiej historii. Jego genealogia i zasługi jako pierwszego szoguna pozostają fundamentalną lekcją dla każdego, kto studiuje historię Japonii.

Minamoto no Yoritomo należał do haplogrupy D1 w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%