Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA dynastii Ming

Czy jesteś potomkiem dynastii Ming?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z dynastią Ming, a także porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA dynastii Ming

Dynastia Ming oznaczała erę wielkiej stabilności społecznej i uporządkowanych rządów w historii Chin. Obejmowała ona okres od 1368 do 1644 roku i została założona przez chińską rodzinę Han Zhu. Pochodzenie rodziny Zhu znajduje się w prowincji Anhui. Najczęstszymi haplogrupami w tym regionie są O1 i O3, które należą do haplogrupy O, która jest szczególnie powszechna wśród Chińczyków Han.

Dynastia Ming została założona przez Zhu Yuanzhanga, znanego również jako cesarz Hongwu, który przez długi czas ingerował w historię Chin. Syn biednych rolników, rozpoczął swoje życie w ubóstwie i dorastał na farmie. Po wyniszczającym roku głodu i chorób, które zdziesiątkowały jego rodzinę, Zhu wstąpił do klasztoru buddyjskiego, a następnie dołączył do armii rebeliantów, aby oprzeć się rządom Mongołów. Po serii udanych kampanii i walk o władzę z wojskiem zdobył kontrolę nad Chinami i ogłosił dynastię Ming.

Jednym z godnych uwagi osiągnięć dynastii Ming była budowa Wielkiego Muru Chińskiego. Choć budowa samego muru rozpoczęła się na długo przed dojściem do władzy dynastii Ming, cesarze zasiadający na tronie w tym okresie znacząco przyczynili się do jego wzmocnienia i utrzymania. Ten architektoniczny punkt orientacyjny służył jako bariera obronna przed inwazjami wroga i do dziś jest symbolem kulturowej i politycznej siły Chin.

Pod rządami dynastii Ming chińska kultura przeżyła odrodzenie. Literatura, sztuki piękne, rzemiosło i muzyka rozkwitły w tym okresie. To również za panowania dynastii Ming nauka i technologia poczyniły znaczące postępy, w tym udoskonalono druk. Słynny nawigator Zheng He poprowadził w tym okresie siedem wypraw, które zwiększyły chińską obecność w Azji Południowo-Wschodniej i Afryce Wschodniej.

Pomimo tych osiągnięć, dynastia Ming była również okresem niestabilności gospodarczej, naznaczonym korupcją, buntami i klęskami żywiołowymi. Ostateczny upadek rządu został wywołany przez niepokoje społeczne, związane z niepokojami chłopskimi i inwazją Mandżurów. Ostatni cesarz z dynastii Ming, Chongzhen, popełnił samobójstwo w 1644 r., co oznaczało koniec dynastii Ming i początek dynastii Qing.

Podsumowując, dynastia Ming jest kluczową epoką w historii Chin. Pozostawiła po sobie trwałe dziedzictwo w postaci cudów architektury, takich jak Wielki Mur Chiński, dziedzictwo technologiczne i przyniosła odrodzenie kulturowe, które ukształtowało życie artystyczne i literackie Chin. Dalsze badania genetyczne mogą jeszcze bardziej pogłębić i poszerzyć nasze zrozumienie tego ważnego okresu.

Dynastia Ming należała do haplogrupy O-M175 w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%