Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Napoleona III.

Czy jesteś spokrewniony z Napoleonem III?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z byłym prezydentem Francji, a także porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA byłego cesarza Francuzów

Napoleon III był głównym przywódcą politycznym w XIX wieku i panował jako ostatni monarcha we Francji. Urodził się 20 kwietnia 1808 r. i nazywał się Charles Louis Napoléon Bonaparte. Jego wujem był Napoleon Bonaparte, słynny francuski generał i cesarz.

Charles Louis Napoléon Bonaparte, który później przyjął imię Napoleon III, pochodził z dynastii Bonaparte, włosko-francuskiej rodziny założonej przez Carlo Buonaparte i jego żonę Letizię Ramolino. Napoleon III był trzecim synem Louisa Bonaparte, młodszego brata Napoleona Bonaparte, i Hortense de Beauharnais, córki pierwszej żony Napoleona, Joséphine.

Ze względu na swoje dziedzictwo i bliskie powiązania z dawną dynastią napoleońską, Napoleon III był pod stałą obserwacją i musiał przetrwać kilka zesłań i więzień, zanim doszedł do władzy. Po dwóch nieudanych próbach zamachu stanu w 1836 i 1840 roku, Napoleon III doszedł do władzy w wyniku udanego zamachu stanu w 1851 roku, rok po tym, jak został wybrany na prezydenta Republiki Francuskiej.

Napoleon III rządził Francją w latach 1852-1870, proklamując Drugie Cesarstwo i siebie cesarzem. Był znany ze swoich agresywnych ambicji w polityce zagranicznej, które często prowadziły go do konfliktów z innymi europejskimi mocarstwami. Jednak pomimo kontrowersji i porażek, zwłaszcza w wojnie francusko-pruskiej, przyniósł Francji pewien postęp. Pod jego rządami zmodernizowano Paryż, zbudowano nowe linie kolejowe, wsparto banki i wzmocniono całą gospodarkę.

W dniu 2 grudnia 1852 r. ogłosił się cesarzem i odtąd przyjął imię Napoleon III, co było bezpośrednim nawiązaniem do tradycji politycznej jego wuja. W 1870 r., po klęsce w wojnie francusko-pruskiej, został schwytany przez Niemców, a jego imperium dobiegło końca.

Przebywający na wygnaniu w Anglii Napoleon III zmarł 9 stycznia 1873 r. Choć był kontrowersyjnym przywódcą, odcisnął trwałe piętno na współczesnej Francji dzięki swoim reformom i stylowi rządzenia.

Napoleon III należał do haplogrupy I-M170 (podgrupa I-CTS6433) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%