Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Novaka Djokovica

Czy jesteś spokrewniony ze słynnym tenisistą?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym tenisistą i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA słynnego tenisisty

Novak Djokovic to światowej sławy serbski tenisista. Urodzony 22 maja 1987 r. w Belgradzie, w byłej Jugosławii, obecnie znanej jako Serbia, Djokovic szybko stał się jednym z największych nazwisk w historii tenisa. Dzięki swojej niezwykłej karierze i niezrównanemu zaangażowaniu w grę, spopularyzował ten sport nie tylko w swojej ojczyźnie, ale na całym świecie. Ten tekst zawiera krótki przegląd jego historii i genealogii, aby zapewnić pełniejsze zrozumienie jego pochodzenia i osiągnięć.

Djokovic zaczął grać w tenisa w wieku czterech lat i wkrótce stał się wschodzącą gwiazdą w krajowej lidze juniorów. Opuścił ojczyznę w wieku 13 lat, aby trenować w renomowanej akademii tenisowej Nikoli Pilica w Monachium. W wieku 14 lat zdobył swój pierwszy międzynarodowy tytuł, a w wieku 16 lat przeszedł na zawodowstwo. Od tego czasu Djokovic zdobył wiele tytułów, w tym 20 Wielkich Szlemów, i spędził kilka tygodni na pierwszym miejscu w światowym rankingu.

Jeśli chodzi o jego genealogię, Djokovic ma serbskie pochodzenie. Jego rodzice, Srdjan i Dijana Djokovic, również urodzili się i wychowali w Serbii. Jego matka była w przeszłości zawodową narciarką, a ojciec zawodowym piłkarzem. Oprócz rodziców Djokovic ma dwóch młodszych braci, Marko i Djordje, którzy również są zawodowymi tenisistami.

Rodzina Djokoviców należy do haplogrupy I2a, która wywodzi się z Bałkanów i Bliskiego Wschodu. Haplogrupa składa się z podgrup genetycznych, które razem opowiadają historię ludzi i ludzkiej różnorodności. Przynależność do haplogrupy I2a sugeruje, że linia Djokovica zamieszkiwała Bałkany i tereny dzisiejszej Serbii przez tysiące lat.

Korzenie Djokovica w tym regionie sięgają głęboko, a jego lojalność wobec narodu serbskiego jest dumnie podkreślana poprzez regularną ochronę i reprezentowanie interesów ojczyzny na arenie międzynarodowej. Djokovic stwierdził, że postrzega swoją tożsamość jako Serb i głębokie więzi z ojczyzną jako wielki atut.

Poza tenisem, Djokovic jest mocno zaangażowany w filantropię. W 2007 roku wraz z rodziną założył Fundację Novaka Djokovica. Fundacja wykonuje cenną pracę, inicjując programy i projekty mające na celu zapewnienie dzieciom w Serbii, zwłaszcza tym najbardziej pokrzywdzonym, dostępu do edukacji i zasobów.

W swojej karierze na korcie i poza nim Novak Djokovic pokazał, że jest nie tylko wyjątkowym sportowcem, ale także osobą, która z pasją oddaje się swojej społeczności. Jego korzenie, głęboko zakorzenione w serbskiej historii i kulturze, niewątpliwie pomogły ukształtować silny charakter i niezachwianą determinację, które charakteryzują go na korcie tenisowym i w życiu jako całości. Oczywiste jest, że jego genealogiczne korzenie i haplogrupa, w połączeniu z jego osobistymi ambicjami i doświadczeniami, uczyniły go wyjątkową osobą, którą jest dzisiaj.

Novak Djokovic należy do haplogrupy I-M170 (podgrupa I2-PH908) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%