Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Projekt DNA Ötzi

Czy jesteś spokrewniony ze słynną mumią z lodowca?

W 2008 roku opublikowano profil mtDNA Ötzi'ego. Należy do haplogrupy K1f w linii matczynej, ale jak dotąd nie znaleziono bliskich krewnych z tej linii. W 2010 r. przeanalizowano kompletny genom mumii lodowcowej, a wyniki po raz pierwszy zaprezentowano niedawno w Bolzano. W linii ojcowskiej Ötzi należy do haplogrupy G2a4, niewielkiej podgrupy haplogrupy G, do której należy dziś około 5% wszystkich mężczyzn w Europie. G2a4 stanowi tylko niewielką część grupy G; między innymi na Sardynii, Korsyce i w Południowym Tyrolu podgrupa ta jest dziś jeszcze nieco bardziej rozpowszechniona.

Poszukaj żyjących dziś krewnych

W obecnym projekcie DNA Ötzi poszukujemy najbliższych krewnych Ötzi'ego żyjących współcześnie. Aby wziąć udział w projekcie, zamów test iGENEA Premium lub Expert. Jeśli Twój profil mtDNA lub półgrupa Y-DNA pasuje do wyniku Ötzi, otrzymasz bezpłatne przedłużenie testu.

Zamów test DNA

Links:

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%