Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA rodziny O'Neillów

Czy jesteś spokrewniony z rodziną O'Neill?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z rodziną O'Neill i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA rodziny O'Neill

Rodzina O'Neill jest jedną z najstarszych rodzin w Europie, która wywodzi się z Irlandii. Przez wieki odgrywała dominującą rolę w historii Irlandii i do dziś pozostaje wiodącym nazwiskiem w irlandzkim społeczeństwie. Rodzina O'Neill jest często określana jako plemię o największej ciągłości w Irlandii i nie bez powodu: jej początki sięgają IV wieku.

O'Neillowie wywodzą swoje pochodzenie od Niall Noigiallach, irlandzkiego króla, który żył około 400 roku. Jego imię tłumaczy się jako "Niall zakładnik", ponieważ był znany z licznych grabieży i brania zakładników. Jednym z najsłynniejszych jeńców był z pewnością święty Patryk, który później został patronem Irlandii. Niall założył tak zwaną dynastię "Uí Néill", która miała dominować przez następne stulecia. Używana dziś pisownia "O'Neill" oznacza potomka Nialla.

Wraz z upływem wieków rodzina podzieliła się na kilka gałęzi. Pod koniec VI wieku istniały już dwie główne grupy: Północni Uí Néills i Południowi Uí Néills. Podczas gdy północni Uí Néills osiedlali się głównie w północnych prowincjach, takich jak Ulster, południowi Uí Néills osiedlali się w Meath i Westmeath. Przedstawiciele rodziny O'Neill byli obecni we wszystkich irlandzkich królestwach.

O'Neillowie odegrali niezwykle ważną rolę w politycznej historii Irlandii. Walczyli przeciwko inwazji Normanów w XII wieku i angielskiej kolonizacji Irlandii w XVI i XVII wieku. Prawdopodobnie najbardziej znanym O'Neillem jest Hugh O'Neill, który posiadał tytuł hrabiego Tyrone w XIX wieku i który był irlandzkim władcą od końca XVI do początku XVII wieku.

Nawet po stuleciach zmian i zagrożeń ze strony obcych zdobywców, rodzina O'Neill zachowała swoje miejsce w irlandzkim społeczeństwie. Po uzyskaniu przez Irlandię niepodległości w 1922 r., król Jerzy V podpisał specjalną proklamację zezwalającą O'Neillom na zachowanie tytułu mimo uzyskania niepodległości.

Dziś rodzinę O'Neill można znaleźć nie tylko w Irlandii, ale także w USA, Kanadzie, Australii i innych krajach. Niezależnie jednak od miejsca zamieszkania, wszystkich członków rodziny O'Neill łączy głębokie przywiązanie do bogatej historii i irlandzkich korzeni.

Historia O'Neillów jest pod wieloma względami przykładem historii Irlandii jako całości. Reprezentuje dumę, wytrwałość i niestrudzonego ducha walki Irlandczyków. Chociaż O'Neillowie nie byli w stanie przenieść swojej politycznej dominacji do współczesnej Irlandii, plemię pozostaje trwałym symbolem irlandzkiej tożsamości i kultury.

Rodzina O'Neill należy do haplogrupy R-M343 w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%