Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Patricka Henry'ego

Czy jesteś spokrewniony ze słynnym przedstawicielem amerykańskiego ruchu niepodległościowego?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym przedstawicielem amerykańskiego ruchu niepodległościowego, a także porównaj się z wieloma innymi znanymi osobami!

DNA prawnika i polityka

Patrick Henry, często nazywany "Głosem Rewolucji Amerykańskiej", był zagorzałym orędownikiem amerykańskiej wolności i niepodległości. Znany ze swoich namiętnych przemówień i niestrudzonego zaangażowania w sprawę kolonii, jest centralną postacią w historii Stanów Zjednoczonych.

Urodzony 29 maja 1736 roku w hrabstwie Hanover w Wirginii, Henry był synem Johna Henry'ego, wykształconego szkockiego imigranta, i Sarah Winston Syme, członkini wyższej klasy Virginii. Dorastał na farmie tytoniu i otrzymał znaczną część swojej edukacji od ojca i wuja, wykształconego uczonego.

Chociaż początkowo był sklepikarzem, a następnie rolnikiem, Henry odnalazł swoje prawdziwe powołanie w praktyce prawniczej. Jego zdolność do interpretowania i argumentowania prawa, w połączeniu z jego pasją oratorską, szybko przyniosła mu uznanie.

Patrick Henry jest jednak najbardziej znany ze swojej roli zagorzałego orędownika amerykańskiej niepodległości. Jego słynne przemówienie z 1775 roku w Izbie Gmin w Wirginii, w którym wykrzyknął: "Dajcie mi wolność albo śmierć!", uosabia ducha rewolucyjnego gniewu i determinacji, który ogarnął kolonie.

Na poziomie osobistym Henry poślubił Sarah Shelton w 1754 roku, z którą miał sześcioro dzieci. Po jej śmierci ożenił się ponownie w 1777 roku i ze swoją drugą żoną Dorotheą Dandridge miał kolejnych jedenaścioro dzieci. Pomimo swojej działalności politycznej, zawsze przywiązywał dużą wagę do swojej rodziny i domu w Wirginii.

Dziedzictwo Patricka Henry'ego jest głęboko zakorzenione w fundamentach amerykańskiej wolności i niepodległości. Ojciec założyciel, zapalony mówca i orędownik praw kolonistów, pozostaje inspirującą postacią w historii Ameryki i przypomina nam o poświęceniach i odwadze, jakich wymagało założenie narodu.

Patrick Henry należał do haplogrupy R-M343 (podgrupa R-Z16372) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%