Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Ramzesa III.

Czy jesteś spokrewniony ze starożytnym egipskim królem?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze starożytnym egipskim królem, a także porównaj się z wieloma innymi sławnymi ludźmi!

DNA Ramzesa III.

Ramzes III, znany również jako ostatni wielki faraon epoki Nowego Państwa w Egipcie, odegrał znaczącą rolę w długiej historii starożytnego Egiptu. Badania historyczne i naukowe ujawniły wiele na temat jego życia, panowania i genetycznych korzeni. Informacje te zapewniają zarówno makro-historyczny kontekst wydarzeń, które miały miejsce podczas jego panowania, jak i głębsze zrozumienie jego osobistej historii i wpływu.

Ramzes III był drugim faraonem XX dynastii i panował od 1186 do 1155 r. p.n.e. Był synem Sethnakht i często porównywany jest do wielkiego Ramzesa II. Podczas jego panowania Egipt był jedną z wiodących potęg na Bliskim Wschodzie. Do jego największych osiągnięć należała budowa Medinet Habu, kompleksu świątynno-pałacowego w Tebach.

Pomimo wielkich sukcesów cywilizacyjnych, Egipt stanął przed poważnymi wyzwaniami gospodarczymi i politycznymi podczas jego panowania. Ramzes III stanął między innymi w obliczu inwazji "Ludów Morza", które z powodzeniem odpierał. Jednak ostatnie lata jego panowania zostały przyćmione przez wewnętrzne zamieszanie i królewski spisek, który ostatecznie doprowadził do jego śmierci.

Badania naukowe Ramzesa III dostarczyły cennych informacji na temat jego genetycznych korzeni. Jednym z takich bardzo interesujących odkryć jest to, że Ramzes III należał do ojcowskiej haplogrupy E1b1a. Haplogrupa to grupa genetyczna ludzi, którzy mają wspólnego przodka, w oparciu o zmiany lub mutacje w chromosomie Y lub mitochondrialnym DNA. Haplogrupa E1b1a występuje głównie w Afryce Subsaharyjskiej, szczególnie w Afryce Zachodniej, co sugeruje, że Ramzes III miał bezpośrednich patrylinearnych przodków pochodzących z tego regionu.

Równie interesujące jest odkrycie, że Ramzes III został zabity, prawdopodobnie podczas tak zwanego "spisku haremowego". Badania mikroskopii cyfrowej i tomografii komputerowej szyi Ramzesa III ujawniły głęboką ranę, prawdopodobnie zadaną ostrym przedmiotem tej długości, która była główną przyczyną śmierci.

W kontekście historii Egiptu Ramzes III stał się znany ze swoich sukcesów politycznych i militarnych, a także osiągnięć architektonicznych. Jego specyficzna haplogrupa E1b1a łączy go z genetyczną przeszłością w Afryce Subsaharyjskiej i oferuje fascynujący wgląd w przeplatanie się historii, genetyki i tożsamości.

Ramzes III jest jednak ważny nie tylko ze względu na swoje osiągnięcia polityczne i architektoniczne. Jego przynależność genetyczna oferuje nam również ważną wskazówkę dotyczącą historycznego związku między Egiptem a Afryką Subsaharyjską. Może to prowadzić do lepszego zrozumienia ciągłości kulturowej i etnicznej w tym regionie.

Ramzes III pozostawił po sobie dziedzictwo, które jest znaczące zarówno dla jego współczesnych, jak i dla współczesnych historyków i genetyków. Jego panowanie jako jednego z najważniejszych faraonów starożytnego Egiptu i jego genetyczne korzenie opowiadają fascynującą historię, która musi być dalej badana, aby wyjaśnić pełny obraz jego historii życia. Tym samym Ramzes III pozostaje centralną postacią w historii starożytnego Egiptu, której znaczenie wykracza poza granice jego czasów i kraju.

Ramzes III należał do haplogrupy E-M96 w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%