Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Reginare

Czy jesteś spokrewniony z rodziną Reginare?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z rodziną Reginare i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA Reginarów

Reginare byli ważną rodziną szlachecką w Lotaryngii i Belgii w IX i X wieku. Ich nazwa pochodzi od ich najważniejszego członka, Reginara I. Langhals, co podkreśla ich pochodzenie. Pochodzenie Reginarów nie jest jasne, ale wielu historyków uważa, że byli oni blisko związani z Karolingami poprzez małżeństwa i sojusze.

Reginarzy stali się jedną z najpotężniejszych rodzin w regionie, kontrolując wiele hrabstw, w tym hrabstwo Hainaut, hrabstwo Leuven i hrabstwo Brukseli. Jako czołowe postacie wysokiej średniowiecznej szlachty, Reginarzy mieli przywilej zapewnienia księcia Lotaryngii, jednego z najważniejszych stanowisk w Świętym Cesarstwie Rzymskim.

Genealogia Reginare jest zawiła i złożona ze względu na szereg małżeństw i powiązań z innymi rodzinami szlacheckimi. Najbardziej znanymi członkami rodziny byli Reginar I i jego potomkowie, zwłaszcza jego syn Gilbert. Ten ostatni jest pamiętany ze swojego konfliktu z królową Prowansji Richilde i jego dążenia do uzyskania większej autonomii dla terytoriów Lotaryngii.

Reginarzy odgrywali istotną rolę w polityce regionalnej swoich czasów. Ich relacje z domami królewskimi Świętego Cesarstwa Rzymskiego, a zwłaszcza z Karolingami, których wspierali, i Ottonami, z którymi byli w konflikcie, wskazują na ich wpływy i ambicje w średniowiecznym społeczeństwie.

Szczególne znaczenie mają również osiągnięcia architektoniczne reginarów. Byli oni odpowiedzialni za budowę klasztorów i fortec, w tym opactwa Nivelles i twierdzy Leuven. Budynki te, jak twierdzą historycy, są dowodem ich wpływów, zasobów i zamiłowania do architektury i sztuki.

Ostatecznie Reginare byli dominującą rodziną szlachecką, której wpływy ukształtowały region Lotaryngii i Belgii. Ich dziedzictwo jest zakotwiczone nie tylko w rozległej genealogii samej rodziny, ale także w imponującej architekturze, którą pozostawili po sobie oraz w ich roli w złożonym krajobrazie politycznym średniowiecza.

Reginarowie należą do haplogrupy R-M343 w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%