Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Roberta E. Lee

Czy jesteś spokrewniony ze słynnym amerykańskim generałem?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym amerykańskim generałem i porównaj się z wieloma innymi sławnymi ludźmi!

DNA amerykańskiego generała

Robert Edward Lee, znany jako Robert E. Lee, to słynna postać historyczna z USA. Urodził się 19 stycznia 1807 r. w Stratford Hall w Wirginii, jako syn Henry'ego Lee III i Ann Hill Carter Lee. Robert E. Lee wywodził się z jednej z najwcześniejszych rodzin Wirginii, która jako potomek Richarda Lee I miała długotrwałe i znaczące powiązania z historią amerykańskiej Wspólnoty Narodów.

Lee jest najbardziej znany jako dowódca Armii Północnej Wirginii podczas amerykańskiej wojny secesyjnej. Pomimo mieszanych uczuć co do niewolnictwa i secesji, odegrał kluczową rolę w armii Konfederacji. Jego spryt wojskowy i umiejętności strategiczne sprawiły, że stał się przerażającym przeciwnikiem podczas wojny secesyjnej. Pod koniec wojny jego kapitulacja była kluczowym punktem zwrotnym dla końca Konfederacji.

Genealogia Roberta E. Lee jest głęboko zakorzeniona w historii Wirginii. Pochodził z długiej linii bohaterów wojennych i myślicieli strategicznych, w tym swojego ojca, "Lekkokonnego Harry'ego" Lee, który zasłynął podczas rewolucji amerykańskiej. Jego rodzina miała duże znaczenie społeczne, gospodarcze i polityczne w regionie.

Matka Lee, Ann Carter Lee, pochodziła z jednej z najstarszych i najbogatszych rodzin w Wirginii. To niewątpliwie ukształtowało zarówno jego dzieciństwo, jak i dorosłe lata i miało wpływ na jego edukację i późniejsze zaangażowanie wojskowe.

Robert E. Lee był ojcem siedmiorga dzieci, z których wszystkie przeszły do historii Stanów Zjednoczonych, w tym słynnego konfederackiego generała Williama Henry'ego Fitzhugh Lee oraz aktywistki i pisarki Mary Custis Lee.

Był także nieustającym orędownikiem powojennej edukacji. Objął stanowisko prezesa Washington College (obecnie znanego jako Washington and Lee University), gdzie dodał nowe programy i rozszerzył program nauczania.

Lee zmarł 12 października 1870 r. Do dziś pozostaje kontrowersyjną postacią w amerykańskiej historii. Jego spuścizna jest naznaczona zarówno jego rolą jako przywódcy wojskowego Stanów Konfederacji, jak i jego późniejszą pracą w edukacji. Jest on złożoną postacią historyczną, zarówno podziwianą, jak i krytykowaną.

Genealogia Roberta E. Lee oferuje interesujący wgląd w historyczne i genetyczne powiązania, które ukształtowały region i Stany Zjednoczone.

Robert E. Lee należał do haplogrupy I-M170 (podgrupa I-Y14225) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%