Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA J. Roberta Oppenheimera

Czy jesteś spokrewniony z ojcem bomby atomowej?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z ojcem bomby atomowej, a także porównaj się z wieloma innymi sławnymi ludźmi!

DNA genialnego fizyka

Julius Robert Oppenheimer był jednym z najbardziej wpływowych fizyków XX wieku i często nazywany jest "ojcem bomby atomowej" ze względu na swoją rolę dyrektora naukowego Projektu Manhattan podczas II wojny światowej. Urodził się w Nowym Jorku 22 kwietnia 1904 roku, a zmarł w Princeton w stanie New Jersey 18 lutego 1967 roku.

Ojcem Oppenheimera był Julius Oppenheimer, zamożny importer tekstyliów, który urodził się w Niemczech i wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Ze względu na swoje żydowskie korzenie, Julius był blisko zasymilowanej społeczności żydowskiej w Nowym Jorku. Jego matka, Ella Friedman, również była Żydówką i pochodziła z Baltimore. Rodzina należała do wyższej klasy średniej i kultywowała zainteresowania kulturalne, które pozwoliły Robertowi Oppenheimerowi cieszyć się korzyściami płynącymi z dobrego wykształcenia i kulturalnego domu.

Oppenheimer studiował fizykę na Uniwersytecie Harvarda i kontynuował studia w Europie, w tym u Maxa Borna w Getyndze w Niemczech, gdzie studiował mechanikę kwantową, dziedzinę, która ukształtowała jego życie naukowe. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych wykładał na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley i wkrótce stał się czołowym teoretykiem w dziedzinie fizyki atomowej i jądrowej.

Jego rola podczas II wojny światowej była niezwykle ważna. W 1942 roku Oppenheimer został zatrudniony przez amerykańskie wojsko do kierowania laboratorium w Los Alamos w Nowym Meksyku, poświęconym rozwojowi nowego rodzaju broni, bomby atomowej. Przedsięwzięcie to, znane jako Projekt Manhattan, było odpowiedzią na obawy Stanów Zjednoczonych, że nazistowskie Niemcy mogą opracować bombę atomową. Przywództwo Oppenheimera miało kluczowe znaczenie dla powodzenia tego przedsięwzięcia.

Po wojnie Oppenheimer został mianowany dyrektorem nowo założonego Institute for Advanced Study w Princeton w stanie New Jersey. Na tym stanowisku miał znaczący wpływ na kierunki naukowe w USA i na arenie międzynarodowej. Jednak jego działalność polityczna i kontakty nawiązane podczas studiów doprowadziły do przeglądu bezpieczeństwa w 1954 r., A ostatecznie do cofnięcia poświadczenia bezpieczeństwa. Proces ten wywołał kontrowersje, które wykroczyły daleko poza kręgi wywiadowcze i rzuciły światło na relacje między nauką a polityką w szczytowym okresie zimnej wojny.

Oppenheimer zmarł na raka gardła w 1967 roku. Jego spuścizna jest ambiwalentna. Z jednej strony został uhonorowany za swój wkład w naukę i edukację. Z drugiej strony, jego rola w Projekcie Manhattan i późniejsza działalność polityczna są kontrowersyjne.

Pomimo swoich osiągnięć naukowych i ważnej roli w historii, Oppenheimer jest często postrzegany jako postać tragiczna. Im bardziej zagłębiamy się w jego biografię, tym bardziej wnikamy w złożone i pełne sprzeczności życie człowieka, który odegrał kluczową rolę w zmianie biegu historii świata. Faktem pozostaje, że jego praca katapultowała świat w erę nuklearną i uczyniła go wpływową, choć kontrowersyjną postacią.

J. Robert Oppenheimer należał do haplogrupy Q-M242 w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%