Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Rogera Shermana

Czy jesteś spokrewniony z byłym senatorem USA?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z byłym senatorem USA i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA byłego senatora USA

Roger Sherman był niedocenianym bohaterem rewolucji amerykańskiej i jednym z ojców konstytucji USA. Jego liczne osiągnięcia polityczne miały trwały wpływ na ścieżki i fundamenty amerykańskiej historii.

Roger Sherman urodził się 19 kwietnia 1721 r. w Newton w stanie Massachusetts jako drugie z siedmiorga dzieci Williama i Mehetabel Shermanów. Był starszym bratem pierwszego amerykańskiego astronoma i matematyka, Johna Shermana, oraz dalekim krewnym Williama Tecumseha Shermana, jednego z wielkich generałów wojny secesyjnej.

Ojciec Shermana, William, był szewcem, a Roger poszedł w jego ślady. Kiedy jego ojciec zmarł, Roger miał 19 lat i był odpowiedzialny za utrzymanie młodszego rodzeństwa. Pomimo tego wyzwania nauczył się prawa i został przyjęty do palestry w 1754 roku.

Jego kariera polityczna rozpoczęła się w 1755 r., kiedy został wybrany na geodetę hrabstwa New Haven w stanie Connecticut. Szybko zrobił karierę i został powołany do Komisji Sądowniczej Connecticut w 1765 roku. Służył jako sędzia Sądu Najwyższego Connecticut od 1766 do 1789 roku, przez całą rewolucję amerykańską i długo po niej.

Roger Sherman jest jednym z pięciu mężczyzn, którzy podpisali zarówno Deklarację Niepodległości, jak i Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Odegrał kluczową rolę w Kongresie Kontynentalnym i był głównym współtwórcą Kompromisu z Connecticut, znanego również jako Wielki Kompromis, który uspokoił napięcia między mniejszymi i większymi stanami i zmienił sposób rządzenia Stanami Zjednoczonymi. Sherman przewodził również komitetowi, który dokonał przeglądu projektu Karty Praw.

Z genetycznego i genealogicznego punktu widzenia Roger Sherman należy do haplogrupy R-M269. Ta grupa genetyczna jest bardzo rozpowszechniona w Europie Zachodniej i daje wielu europejskich przodków dzisiejszych Amerykanów. Uważa się, że pierwsi nosiciele tej haplogrupy pojawili się w Europie około 4000-8000 lat temu i rozprzestrzenili się stamtąd na cały kontynent podczas rewolucji neolitycznej. Haplogrupy są składnikami ludzkiego DNA, które są przekazywane w bezpośredniej linii z ojca na syna. Pozostają zatem niezmienione tak długo, jak długo są dziedziczone w linii męskiej.

Wielkie dziedzictwo Shermana nie zakończyło się wraz z jego śmiercią w 1793 r. Wielu jego potomków odegrało ważne role w historii Ameryki. Należą do nich wspomniany wcześniej generał wojny secesyjnej William Tecumseh Sherman i pionier lotnictwa Wilbur Wright. Wnuk Rogera, Roger Sherman Baldwin, był gubernatorem Connecticut i senatorem Stanów Zjednoczonych i odegrał kluczową rolę w procesie, który doprowadził do zniesienia niewolnictwa w USA.

Roger Sherman był skromnym człowiekiem, który walczył z wyzwaniami i przeciwnościami losu, osiągając pozycję lidera i prominenta. Jego życie i wkład w dokumenty założycielskie Ameryki pozostawiły niezatarty ślad w historii i kulturze Stanów Zjednoczonych. Jego haplogrupa i pochodzenie pokazują silny związek między ojcami założycielami Ameryki a ich europejskimi korzeniami i zapewniają wgląd w genetyczne i historyczne wzorce, które kształtują nasze współczesne rozumienie tożsamości i dziedzictwa.

Roger Sherman należał do haplogrupy R-M343 (podgrupa R-FGC5494) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%