Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Rutherforda B. Hayesa

Czy jesteś spokrewniony z 19. prezydentem Stanów Zjednoczonych?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z 19. prezydentem Stanów Zjednoczonych i porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA amerykańskiego prezydenta

Rutherford Birchard Hayes, 19. prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, był postacią o decydującym znaczeniu w historii współczesnych Stanów Zjednoczonych. Kadencja Hayesa w latach 1877-1881 była kluczowa dla Ameryki po wyniszczającej wojnie secesyjnej i podczas reintegracji Południa z resztą kraju.

Hayes urodził się 4 października 1822 r. w Delaware w stanie Ohio. Jego rodzicami byli Rutherford Hayes i Sophia Birchard. Ojciec Hayesa zmarł dziesięć tygodni przed jego narodzinami, a jego matka zapewniła mu edukację z pomocą swojej siostry. Miała ona wpływ na jego ścieżkę edukacyjną - Hayes uczęszczał do lokalnej szkoły i dużo czytał prywatnie. Później studiował w Kenyon College w Gambier w stanie Ohio, uzyskując dyplom w 1842 r. jako najlepszy w swojej klasie. Kontynuował naukę w Harvard Law School i uzyskał tytuł prawnika.

Jego genealogia jest fascynująca i sięga kilku przedpaństwowych linii. Ojcowscy przodkowie Hayesa przenieśli się do Nowej Anglii ze Szkocji w XVII wieku, co czyni go członkiem haplogrupy R1b, która jest bardzo powszechna w Europie Zachodniej. Jego bezpośrednia linia ojcowska biegnie przez wiele pokoleń do George'a Hayesa, który wyemigrował ze Szkocji do Connecticut w USA w 1680 roku. Przynależność do haplogrupy jest określana przez chromosom Y, który jest przekazywany z ojca na syna, a zatem potwierdza jego patrylinearne pochodzenie.

Hayes służył w armii Unii podczas wojny secesyjnej i zyskał sławę dzięki wybitnej służbie i dzielnemu przywództwu. Po wojnie zajął się polityką i przez trzy kadencje pełnił funkcję gubernatora Ohio, a następnie ubiegał się o prezydenturę w 1876 roku. Jego wybór był niezwykle kontrowersyjny, ponieważ wygrał w Kolegium Elektorów, ale przegrał w głosowaniu powszechnym - wydarzenie to znane jest jako Kompromis z 1877 roku.

Podczas swojej prezydentury Hayes był orędownikiem praw obywatelskich, edukacji i reform w południowych stanach. Odrzucił pozytywistyczne orzecznictwo i położył nacisk na prawo naturalne. Zapoczątkował również koniec ery rekonstrukcji w południowych stanach i zachęcał do rozwoju nowych technologii przemysłowych.

Prezydentura Hayesa charakteryzowała się wysokim osobistym charakterem i uczciwością. Prowadził Biały Dom z dobroduszną, bezpretensjonalną postawą i pomógł przywrócić wizerunek prezydentury, który został nadszarpnięty przez skandal administracji Granta. Hayes zdecydował się na jedną kadencję i przeszedł na emeryturę w 1881 roku.

Po zakończeniu prezydentury aktywnie działał na rzecz edukacji i weteranów. Jego sukcesja została uhonorowana przez kilka instytucji edukacyjnych, w tym Hayes Elementary School w Ohio i Rutherford B. Hayes Presidential Center.

Rutherford B. Hayes, godny przodek wielkiego amerykańskiego rodu i potężny ludzki charakter, był amerykańskim prezydentem i postacią historyczną, o której należy pamiętać. Jego zaangażowanie i przywództwo w bardzo burzliwym okresie amerykańskiej historii wpłynęło na przyszłość kraju. Dzięki genealogii i badaniom haplogrup możemy lepiej zrozumieć i docenić jego wyjątkowy wpływ na historię Ameryki.

Rutherford B. Hayes należał do haplogrupy R-M343 (podgrupa R-ZS349) w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%