Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Stevena Pinkera

Czy jesteś spokrewniony ze znanym kognitywistą?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne ze słynnym kognitywistą i porównaj się z wieloma innymi znanymi osobami!

DNA psychologa

Steven Pinker jest znanym kanadyjskim lingwistą, psychologiem i pisarzem popularnonaukowym. Urodził się 18 września 1954 roku w Montrealu w Kanadzie i jest znany zarówno ze swoich badań nad językiem i poznaniem, jak i z pamiętnych prac popularnonaukowych. Książki i artykuły Pinkera obejmują tematy od teorii składni i przetwarzania psycholingwistycznego po tematy dotyczące ludzkiego umysłu i samej natury ludzkiej.

Pinker zdobył wykształcenie na McGill University i MIT, gdzie ostatecznie uzyskał tytuł doktora psychologii eksperymentalnej. Sławę przyniosły mu bestsellerowe książki "The Stuff the Mind is Made of" i "How Thought Arises in the Head", w których szczegółowo wyjaśnił złożoność i biologię ludzkiej myśli i języka. Od 2003 roku poświęcił się nauczaniu i badaniom jako profesor psychologii na Uniwersytecie Harvarda.

Pinker jest zdeklarowanym zwolennikiem realizmu naukowego i racjonalizmu, a w swoich pracach opowiada się za wartością rozumu, nauki i humanizmu w życiu ludzi. Jego najnowsza praca, Enlightenment Now, jest żarliwym apelem o rozum, naukę i dobrobyt człowieka, i opiera się w dużej mierze na danych, aby pokazać postęp we współczesnym świecie.

W swojej pracy Pinker zagłębił się w bardziej kontrowersyjne tematy, w tym ewolucję, naturę kontra kulturę i różnice między płciami w myśleniu. Pomimo tych kontrowersji otrzymał wiele nagród jako ekspert merytoryczny, w tym Troland Research Award i The Royal Society's Science Books Prize.

Pinker jest również laureatem Nagrody Humanisty Roku, przyznawanej przez Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistów, która podkreśla jego szeroki wpływ i wkład w zrozumienie ludzkiej natury i ludzkiego umysłu.

Ponadto wywarł znaczący wpływ na innych naukowców i myślicieli, w tym biologa ewolucyjnego Richarda Dawkinsa i filozofa Daniela Dennetta, którzy chwalili jego pracę nad ewolucją ludzkiego umysłu i języka.

Ogólnie rzecz biorąc, Steven Pinker jest nie tylko szanowanym naukowcem, ale także wpływowym myślicielem, którego praca ukształtowała wiele z naszego obecnego rozumienia języka, myśli i ludzkiej natury. Jego wkład w naukę i popularną naukę przyniósł mu również większą popularność wśród szerokiej publiczności, którą przyciąga jego jasna i wciągająca prezentacja złożonych koncepcji.

Steven Pinker należał do haplogrupy E-M96 w linii ojcowskiej i do haplogrupy K (podgrupa K2a2a) w linii matczynej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 6-8 tygodniach

Analiza pochodzenia
-10%