Arrow Downward Arrow Downward Close Close Done Done Cart Cart clock clock
iGENEA
Osobiste porady

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji! Proszę się z nami skontaktować poprzez e-mail lub Whatsapp.

Jeżeli chce Pan, abyśmy do Pana oddzwonili, proszę podać swój numer telefonu i sposób, w jaki można się z Panem skontaktować. Chętnie zadzwonimy do Państwa na osobistą konsultację.

info@igenea.com WhatsApp

Profil DNA Taira

Czy jesteś spokrewniony z rodziną klanu Taira?

Odkryj możliwe powiązania rodzinne z rodziną klanu Taira, a także porównaj się z wieloma innymi sławnymi osobami!

DNA Taira

Taira, znani również jako Heike, byli potężną kastą samurajów, która odgrywała dominującą rolę w japońskim życiu politycznym i wojskowym w okresie Heian (794-1185 r. n.e.). Taira byli znani ze swojej sprawności wojskowej i ogromnych wpływów w tej znaczącej epoce w historii Japonii. W szczególności ich osiągnięcia i starcie z klanem Minamoto w wojnie Gempei (1180-1185 r. n.e.) silnie wpłynęły na dalszy rozwój japońskiego społeczeństwa.

W okresie Taira większość samurajskich wojowników pochodziła z niższej szlachty, ale Taira wywodzili się od cesarza Kanmu (737-806 r. n.e.) i byli bardzo szanowani w cesarskim mieście. Ich pozycja była na tyle ugruntowana, że wydawali swoje córki za mąż za cesarzy i sami byli regentami lub premierami.

Członkowie rodu Taira wywodzą się z dwóch głównych plemion, z których jedno przyjęło nazwę "Taira" jako nazwisko rodowe. Plemiona te to Taira no Kinhira i Taira no Takamochi. Z rodu Taira no Takamochi wywodzi się najsłynniejszy samuraj rodziny Taira, Taira no Kiyomori. Kiyomori jest znany z konsolidacji władzy Taira u szczytu ich wpływów. To on poprowadził wojnę Gempei przeciwko rywalizującemu klanowi Minamoto, która następnie doprowadziła do klęski i końca rodziny Taira.

Taira no Kiyomori prowadził agresywną politykę zagraniczną i zwiększył kontakty z Chinami i Koreą, co ostatecznie poprawiło szlaki handlowe między Japonią a tymi krajami. Wykorzystał to do wzmocnienia własnej polityki i zapewnienia potęgi gospodarczej Taira.

Pomimo porażki w wojnie Gempei, Taira nadal żyją w japońskiej kulturze i historii. Są głównymi bohaterami wielu klasycznych japońskich dzieł, takich jak "Heike Monogatari" (Opowieść o Heike), która przedstawia ich wyczyny i tragiczny upadek. Taira są również obecni w tradycyjnej japońskiej muzyce i sztukach Noh. W ten sposób pozostają żywi w zbiorowej pamięci Japończyków i są symbolem wartości kultury samurajskiej - odwagi, honoru i lojalności, ale także dumy, która czasami prowadzi do tragedii.

Ostatecznie Taira byli jedną z najbardziej wpływowych rodzin samurajskich w historii Japonii. Ich dojście do władzy i dramatyczny upadek silnie wpłynęły na kulturowy i polityczny rozwój Japonii w okresie Heian. Ich historia jest ściśle powiązana z rozwojem kraju i ich tożsamością jako kasty wojowników.

Taira należą do haplogrupy D1 w linii ojcowskiej.

Zamów test DNA

Profile DNA innych sławnych ludzi

Albert Einstein Elvis Presley Che Guevara Eva Longoria Bono Wszyscy sławni ludzie

Pytania i odpowiedzi dotyczące testu DNA

Jak długo trwa analiza pochodzenia DNA?

Po otrzymaniu próbek, zazwyczaj trwa to 6 tygodni, zanim pierwsze wyniki będą dostępne. W zależności od badania, wynik może być już kompletny lub mogą nastąpić dalsze badania.

Jak mogę zamówić analizę pochodzenia DNA dla kogoś innego?

Jeśli chcesz zamówić i zapłacić za zestaw testowy dla kogoś online, wpisz adres drugiej osoby w polu komentarza, jeśli chcesz, abyśmy wysłali zestaw testowy bezpośrednio do tej osoby. Zamówienie można również złożyć telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

Tak działa analiza pochodzenia DNA

Jedna próbka salivy jest wystarczająca do uzyskania Twojego DNA. Próbkowa kolekcja jest prosta i bezbolesna i może być wykonywana w domu. Do przesłania próbek należy użyć koperty dołączonej do zestawu do pobierania próbek.

Zamówić zestaw testowy
Pobierz zestaw testowy
pobrać próbki

bardzo proste i bezbolesne w domu.

Wysyłanie próbek

z załączoną kopertą

skutek

online po ok. 5 tygodniach

Dziś zniżka na test DNA
-10%